Алгоритм дій під час виявлення вибухонебезпечних предметів та психологічна допомога під час війни: фахівці НУЦЗ України провели навчально-тренінгові заняття для черкаських школярів

 

16 травня фахівці Національного університету цивільного захисту України разом із рятувальниками Черкаського гарнізону у рамках Дня цивільного захисту провели навчально-тренінгові заняття з безпеки життя в умовах воєнного стану для учнів Черкаської спеціалізованої школи № 27.

Так, викладач кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки НУЦЗ України Євген Макаров та курсанти 3-го курсу факультету цивільного захисту Данило Воронкін та Максим Мацюк продемонстрували школярам макети з видами вибухонебезпечних предметів, а також розповіли, де можуть бути заховані небезпечні "схованки", які по собі залишає ворог. Крім того, вивчили із учнями алгоритм дій під час виявлення вибухонебезпечних предметів. А також продемонстрували спорядження, в якому працюють фахівці піротехнічної служби, та міношукач. Усі охочі змогли приміряти спецодяг та на мить стати рятувальником. Фахівці також довели алгоритм дій під час сигналу повітряної тривоги.
Начальниця сектору психологічного забезпечення університету Анна Топчило розповіла про емоційні стани, що можуть сьогодні переживати учні, такі, як паніка, стрес, страх, істерика, надала рекомендації щодо збереження ментального здоров'я та провела інтерактивні вправи на підняття командного духу.