Факультет цивільного захисту провів профорієнтаційну роботу з школярами!

20 квітня 2024 року фахівці факультету цивільного захисту провели профорієнтаційну роботу з майбутніми абітурієнтами.
Науково-педагогічні працівники факультету цивільного захисту провели онлайн зустрічі зі школярами із різних областей України під час якої розповіли учням про історію університету, факультети та спеціальності, за якими готують студентів та курсантів.
В свою чергу абітурієнти цікавились, які нормативи необхідно здавати, який прохідний бал до університету та запитували про умови навчання.

Під час спілкування зі школярами випускних класів, разом з презентацією матеріалів, було доведено історію та становлення Національного університету цивільного захисту України та продемонстровано наглядний документальний фільм. Поруч з цим, випускникам 2024 року було роз’яснено особливості вступу та навчання в нашому університеті, доведено порядок оформлення документів до вступу, показано алгоритм пошуку інформації на сайті університету, доведено перелік предметів, на які необхідно зосередити увагу під час підготовки та складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання вступної кампанії.
Керівники навчальних закладів подякували за плідну співпрацю та обіцяли всіляко сприяти у відборі майбутніх абітурієнтів 2024 року почесної, поважної та необхідної професії рятувальника, яку отримують під час навчання в Національному університеті цивільного захисту України.

Додаткові практичні заняття із курсантами факультету цивільного захисту

16, 17 та 18 квітня 2024 року науково-педагогічними працівниками кафедри наглядово-профілактичної діяльності факльтету цивільного захисту, а саме начальником кафедри Олександром ДАНІЛІНИМ, заступником начальника кафедри Олександром САВЧЕНКО та доцентом кафедри Сергієм ГАРБУЗОМ - були проведені додаткові практичні заняття із курсантами факультету, на яких було детально відпрацьовано: порядок складання матеріалів за фактом пожежі; порядок створення, використання та оцінка стану готовності об'єктів фонду захисних споруд, визначених Кодексом цивільного захисту України; проведення розрахунків щодо визначення категорії приміщень та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою.

Протягом занять було ретельно пропрацьовано вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 26 грудння 2003 р. № 2030 «Про Порядок обліку пожеж та їх наслідків»; Постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 138 «Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту»; наказу МВС України від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»; ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту»; ДСТУ 9195:2022 «Швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту модульного типу. Основні положення»; ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою».

Практичні заняття кафедри ОТЗАРР факультету цивільного захисту

16 квітня 2024 року доцентом кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт факультету цивільного захисту Максимом ДЕМЕНТОМ було проведено практичне заняття з дисципліни «Рятувальна та загальна фізична підготовка (розділ - Рятувальна підготовка)» зі здобувачами вищої освіти групи ЦЗк-23-111 за темою «Перенесення, встановлення і підйом по висувній драбині у вікно 3-го поверху навчальної башти».  Метою заняття було відпрацювати техніку перенесення, втановлення та маршу по висувній пожежній драбині.

Кафедрою організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт проведено прийняття заліку з навчальної практики у здобувачів вищої освіти 2 курсу факультету цивільного захисту

16 квітня 2024 року науково-педагогічними працівниками кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт факультету цивільного захисту Віталієм СОБИНОЮ, Максимом ДЕМЕНТОМ та Валерієм КОЛОМІЙЦЕМ було організовано та проведено прийняття звітів, проведення заліку та підбиття підсумків навчальної практики здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти у галузі знань 26 «Цивільна безпека», спеціальність – 263 «Цивільна безпека», освітньо-професійна програма «Цивільний захист», які проходили практику у територіальних підрозділах ДСНС України.

Під час проходження практики курсанти набули необхідних практичних професійних навичок та вмінь, потрібних для виконання службових обов’язків у майбутньому. Усі здобувачі вищої освіти за підсумками проходження практики отримали позитивні відгуки та оцінки.

Більше статей...