Кафедра НПД вшановує ветеранів пожежної охорони

29 січня для ветеранів пожежної охорони незвичайний день. Саме цього дня з 1995 по 2004 рік відзначалося загальнодержавне свято – День працівників пожежної охорони. Згодом, згідно Указу Президента України від 27 серпня 2004 року, замість нього було встановлено в державі професійне свято «День працівників цивільного захисту», яке пізніше отримало назву «День рятівника» і щороку відзначається в Україні 17 вересня.

Ті ж, хто присвятив своє життя службі у пожежній охороні, і пішов на заслужений відпочинок з лав вогнеборців, так і не змогли забути своє звичне професійне свято. Тож, в останні роки відповідно до наказу МНС України від 28 січня 2009 року № 58 в органах та підрозділах цивільного захисту встановлено «День вшанування ветеранів та пенсіонерів пожежної охорони».

Саме тому, напередодні свята до ветерана кафедри НПД, полковника внутнішньої служби СЕРГЄЄВА Геннадія Івановича, і завітали науково-педагогічні працівники кафедри (які дислокуються у місті Харкові) із подарунками та найкращіми побажаннями. За дорученям начальника кафедри ДАНІЛІНА Олександра було висловлено вдячність всім ветеранам та пенсіонерам кафедри, які присвятили своє життя боротьби з вогнем та навчанню підростаючого покоління, сумлінно виконуючи свої професійні обов"язки.

Шановні ветерани та пенсіонери пожежної охорони, від щирого серця дякуємо Вам, за самовіддану працю, професіоналізм, витримку, врятовані людські життя й матеріальні цінності і бажаємо всім Вам міцного здоров’я, життєвої наснаги, незборимої волі й стійкості духу, благополуччя, миру і добра.

Проходження виробничої практики у підрозділах ДСНС України

Курсанти 4-го курсу факультету цивільного захисту розпочали проходження виробничої практики у підрозділах ДСНС України, яка триватиме протягом двох місяців на посадах начальника чергової зміни аварійно-рятувального загону спеціального призначення, начальника караулу державної пожежно-рятувальної частини, начальника караулу (поста) оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, інспекторів з державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки та на посаді начальника групи піротехнічних робіт.

Під час проходження виробничої практики здобувачі вищої освіти факультету цивільного захисту розпочали вивчення, ознайомлення та вдосконалення теоретичних та практичних знань, відповідно до програми виробничої практики.

 

Засідання наукових гуртків кафедр факультету цивільного захисту НУЦЗ України

Триває плідна робота наукових гуртків наукового товариства курсантів (студентів) факультету цивільного захисту.
 26 січня відповідно до Положення «Про наукове товариство курсантів (студентів, слухачів), ад’юнктів (аспірантів), докторантів і молодих вчених Національного університету цивільного захисту України» проведено чергові засідання наукових гуртків кафедр факультетуцивільного захисту.

Навчальна практика в НУЦЗУ: есе майбутнього піротехніка

Мені довелось проходити навчальну практику в групі піротехнічних робіт аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Житомирській області на посаді начальника відділення групи піротехнічних робіт.
До початку навчальної практики, перебуваючи в університеті, навіть не міг уявити, яка велика відповідальність ляже на мої плечі після закінчення навчання та наскільки небезпечною є обрана мною професія, особливо у військовий час. Піротехніки наразі вкрай потрібні моїй державі, моїм українцям.
Під час проходження навчальної практики в мене було чимало виїздів на розмінування снарядів та багато практичних занять, де відпрацьовувались дії саперів: як правильно виявити тип снаряду, як розташовувати особовий склад та техніку, на якій відстані влаштовувати підривну станцію з урахуванням вибухової речовини, розльоту уламків та безпеки навколишнього середовища.
Ці чотири місяці навчальної практики були для мене неабияким досвідом, бо навчальна практика - це невід’ємна частина навчального процесу та запорука успіху в подальшій роботі.

Данило БЕСПАЛИЙ, курсант 3-го курсу факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України

Більше статей...