Спортивне життя курсу

З сьомого класу курсант 3-го курсу факультету цивільного Станіслав СІРОКЛИН виявляв зацікавленість до силових видів спорту, адже він з самого малку розумів, що спорт загартовує чоловічу мужність і характер.

В той час в його селі Донцівка, що на Луганщині, відкривається секція з гирьового спорту, це стало останнім поштовхом для хлопця, щоб розпочати свою кар’еру як спортсмена.

Станіслав виявив інтерес і талант у гирьовому спорті, і тому з восьмого по десятий клас він був чемпіоном району та області у своїй ваговій категорії.

У 2021 році, він вступив до лав Національного університету цивільного захисту України, та потрапив до дружнього колективу збірної команди з гирьового спорту. Завдяки постійним тренуванням і бажанню перемагати він взяв участь у багатьох змаганнях: Чемпіонат ДСНС з гирьового спорту (м. Хмельницький), Кубок ЧОО ФСТ "Динамо" та Чемпіонат ФСТ "Динамо" з гирьового спорту серед закладів вищої освіти МВС, який проходив 9-11 квітня 2024 року у місті Львів, де він виборов бронзу.


 

Навчальна практика 2 курсу у 2023/2024 навчальному році #3

Цього тижня курсанти нашого факультету продовжують здобувати практичний досвід в підрозділах ДСНС України. Відповідно до наказу НУЦЗ України вони проходять навчальну практику на посаді рятувальника з  26 лютого 2024 року.

Впродовж проходження навчальної практики, курсанти вчяться:

  1. Проводити перевірку джерел протипожежного водопостачання;
  2. Беруть участь у проведенні технічного обслуговування пожежної та аварійно-рятувальної техніки;
  3. Беруть участь у ліквідації пожеж на різних об’єктах;
  4. Проводять масово-роз’яснювальну роботу серед населення, для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій.


 

Навчальна практика 2 курсу у 2023/2024 навчальному році #2

Під час другого тижня майбутні рятувальники продовжують вдосконалювати практичні навички роботи, набувати необхідні навички для майбутньої професії.

Упродовж тижня курсанти залучались до:

  1. Перевірки технічного стану джерел протипожежного водопостачання;
  2. Приймали участь у гасінні пожеж;
  3. Відпрацювання дій караулу при отриманні команди «Збір-аварія»;
  4. Відпрацьовували нормативи з пожежно-технічним озброєнням.


 

Навчальна практика 2 курсу у 2023/2024 навчальному році #1 

Наразі здобувачі вищої освіти, які навчаються на 2-му курсі факультету цивільного захисту проходять навчальну практику на посаді рятувальника у практичних підрозділах ГУ ДСНС України у Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській, Чернігівській областях та місті Києві, а також на базі «Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій». Навчальна практика триватиме з 26 лютого по 26 квітня 2024 року.

Під час практики майбутні рятувальники здобувають практичні навички роботи, підвищують свій фах щодо роботи з пожежно-рятувальною та аварійно-рятувальною технікою. Набувають практичного досвіду у гасінні пожеж і проведенні аварійно-рятувальних робіт на різних об'єктах.

Навчальна практика дозволяє курсантам глибше вникнути в аспекти рятувальної служби та отримати реальний досвід, який стане корисним при подальшому навчанні.


 

Навчальна практика 4 курсу у 2023/2024 навчальному році #4

5 тиждень курсанти 4-го курсу факультету цивільного захисту набувають досвіду у 14 підрозділах Головних управлінь та 2 Міжрегіональних центрах Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

За цей короткий, але насичений проміжок часу вони закріпили отриманні знання в університеті на практиці та неодноразово брали участь у таких заходах:

  • перевірка захисних споруд цивільного захисту, щодо готовності використання за призначенням;
  • робота з системою даних IMSMA;
  • проведення ідентифікації обʼєкта підвищеної небезпеки;
  • складання посвідчень на проведення позапланової перевірки;
  • підготовка матеріалів щодо притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб (протокол і постанова);
  • скаладання переліку субʼєктів господарювання, галузей та окремих територій, які підлягають постійному та обовʼязковому аварійно-рятувальному обслуговуванні на договірній основі;
  • проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням;
  • складання актів та звітів про пожежі;
  • робота з електронним журналом обліку заявок на виконання завдань за призначенням у  військовий час;
  • робота з металошукачем по виявленню ВНП.

 


 

Навчальна практика 4 курсу у 2023/2024 навчальному році #3

Навчальна практика, що це?

Частина навчального процесу, під час якої курсанти отримують практичний досвід у своїй обраній професії. Ця форма навчання передбачає виконання реальних завдань, аналіз та вирішення практичних проблем, що дозволяє застосовувати теоретичні знання на практиці. Вона є важливою складовою навчання, оскільки допомагає курсантам зрозуміти професійні вимоги, розвивати навички та готуватися до майбутньої кар'єри.

Яка її основна мета?

  1. Закріплення навичок управлінської, громадської, організаторської та виховної роботи в підрозділах ДСНС;
  2. Організація нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної, промислової безпеки та охорони праці;
  3. Навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, заняття з особовим складом підрозділу.

Упродовж тижня курсанти залучались до:

  1. Проведення перевірок найпростіших укриттів у закладах освіти;
  2. Перевірки технічного стану джерел протипожежного водопостачання;
  3. Проведення занять зі службової підготовки з особовим складом караулу;
  4. Відпрацювання дій караулу при отриманні команди «Збір-аварія»;
  5. Робіт повʼязаних зі знищенням вибухонебезпечних предметів військового призначення;
  6. Відпрацювання навичок пошуку та вилучення мін(макетів) у місця їх збору;
  7. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням на теми:
  • правила поведінки перебування на кризі;
  • правила поведінки у побуті при користуванні побутовою технікою;
  • правила поведінки при виявленні вибохонебезпечних предметів.

 


 

Спортивне життя курсу

 

Сергій ДУДНЕНКО з раннього дитинства виявляв свою захопленість спортом, серед багатьох видів спорту. До душі йому припала боротьба і тому з дев'яти років він розпочав своє становлення як спортсмена.
Свою кар'єру він розпочав саме з вільної боротьби. Брав участь у багатьох  змаганнях у рідному місті Нікополь, а згодом став чемпіоном Нікопольського району. Проявивши себе як здібний спортсмен, він перейшов на обласний рівень де займав призові місця і став баготоразовим чемпіоном Дніпропетровської області, а також двократним чемпіоном міста Кривий Ріг.
Після вступу до Національного університету цивільного захисту України почав освоювати нові для себе види боротьби, такі як: самбо, дзюдо, греплінг, панкратион. Він досяг значних результатів та отримав спортивний розряд "Кандидат у майстри спорту" з боротьби самбо. За період навчання Сергій прийняв участь у багатьох змаганнях на яких здобував перемогу, а саме:

  • чемпіонат України з боротьби самбо - Ⅲ місце;
  • чемпіонат Черкаської області із дзюдо - Ⅱ місце;
  • волонтерський Всеукраїнський турнір з боротьби самбо - Ⅲ місце.

Одне з останніх його змагань проходило в місті Київ, а саме відбірковий чемпіонат на чемпіонат Європи по боротьбі самбо в якому Сергій виборов срібло.

 

 


 

Навчальна практика 4 курсу у 2023/2024 навчальному році #2

 

Три тижня, як один день. Курсанти 4-го курсу факультету цивільного захисту проходять практику не тільки на посадах інспекторського складу, а й в підрозділах Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та групах піротехнічних робіт. Кожен день на навчальній практиці, це щось нове. Поглиблення теоретичних знань щодо порядку проведення профілактичної діяльності, роботи зі звітною документацією. Виїзди на хибні виклики, пожежі, ДТП, допомогу населенню. Все це стає буденністю для курсантів.

Практичний досвід – це важлива складова для навчання. Працюючи у практичному підрозділі, курсанти переймають практичний досвід щодо  роботи з людьми, розвитку лідерських якостей. Під час участі у заходах щодо ведення оперативних дій, вміння приймати швидкі і обґрунтовані рішення.

Упродовж тижня курсанти залучалися до:

  • гасіння пожеж, а саме: дві пожежі на міському сміттєзвалищі (Дніпропетровська область); гасіння пожежі у підвальному приміщенні (Харківська область); гасіння електрощитових внаслідок короткого замикання (Дніпропетровська та Рівненська області) та гасіння пожежі на елеваторі (Дніпропетровська область);
  • допомоги населенню, а саме відкриття дверей у квартирі та порятунок кота з дерева;
  • проведення масово-роз'яснювальної роботи щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті та з попередження виявлення вибухонебезпечних предметів.

 

  


 

Навчальна практика 4 курсу у 2023/2024 навчальному році #1

 

Вже 2 тижні триває переддипломна (виробнича) практика курсантів 4-го курсу факультету цивільного захисту. Це, практично, “фінішна пряма” в підготовці майбутніх фахівців у галузі цивільного захисту. Курсанти відточують практичні навички щодо виконання обов’язків начальників чергових змін та караулів, осіб інспекторського складу та начальників відділення піротехнічних робіт. Вже пройшло ознайомлення з оперативно-тактичними особливостями району виїзду підрозділів, їх матеріально-технічною базою, оснащення підрозділів пожежною та аварійно-рятувальною технікою та їх комплектацією.

Основні заходи до яких долучалися курсанти за освітньою програмою “Цивільний захист”:

До практичної діяльності:

  • ліквідація пожеж та допомога населенню – 8 разів (Дніпропетровська, Сумська, Рівненська та Житомирська області). Гасіння пожеж відбувалося в будівлях та спорудах, лінії зв’язку в колекторі, вантажному автомобілі.
  • дорожньо-транспортна пригода – 3 рази (Сумська область);

Роботи з оперативно-службовими документами:

  • заповнення Наряду на службу;
  • журналу стройових записок чергових сил;
  • реєстрація перевірок ЗІЗОД перед постановкою до оперативного розрахунку;
  • журнал адміністративно-громадського контролю;
  • журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці;.
  • корегування оперативних карток гасіння пожеж.

Відпрацювання вправ (нормативів):

  • №1.1 “Збір і виїзд за сигналом «Навчальна тривога»”;
  • № 3.1 “Закріплення рятувальної мотузки за конструкцію”;
  • № 3.3 “Вʼязання рятувальної петлі на умовному постраждалому”;
  • № 5.1 “Установка АЦ на ПГ”;
  • № 6 “Надягання захисного костюму (з інтегрованими чоботами та рукавицями)”;
  • № 7.1. “Оперативне розгортання відділення з подачею двох ручних пожежних стволів з прокладанням магістральної лінії на три рукава діаметром 77 (66) мм. та двох робочих ліній (по два рукава діаметром 51 мм.) з установкою автоцистерни на пожежний гідрант”;
  • № 7.2. “Оперативне розгортання відділення з подачею переносного лафетного ствола по одній магістральній лінії на три рукава діаметром 77(66) мм. 3 установкою автоцистерни на пожежний гідрант”;
  • № 8.1. “Оперативне розгортання відділення з подачею двох ручних пожежних стволів з прокладанням магістральної лінії на три рукава діаметром 77 (66) мм. та двох робочих ліній (по два рукава діаметром 51 мм.) з установкою автоцистерни на пожежне водоймище”;
  • № 8.3. “Оперативне розгортання відділення з подачею переносного лафетного ствола на дві магістральні лінії по три рукава діаметром 77 (66) мм. з установкою автоцистерни на пожежне водоймище”;
  • № 8.4 “Оперативне розгортання з подачею одного ручного ствола від автоцистерни з використанням гідроелеватора”.

Відпрацювання дій:

  • “Ліквідація наслідків аварії на ПНХО”;
  • “Гасіння пожеж в умовно задимленому середовищі”.

Інформаційно-роз’яснювальна робота – “Проведення інформування населення про небезпеку пічного опалення та мінної безпеки”.

Основні заходи до яких долучалися курсанти за освітньою програмою “Інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт”:

Участі у проведенні занять зі службової підготовки:

  • “Правила і методи організації проведення піротехнічних робіт та правил зберігання, збереження, обліку, використання речовин та засобів підриву”;
  • “Правила безпеки на підривних роботах. Правила безпеки при підриві електричним та вогневим способом”.

Повторення та удосконалення знань за стандартними операційними процедурами.

Відпрацювання практичних вправ:

  • “Робота з міношукачем”;
  • “Одягання захисного костюму”.

 

  


 

Навчальна практика 3 курсу у 2023/2024 навчальному році #10

 

 


 

Навчальна практика 3 курсу у 2023/2024 навчальному році #9

 

 


 

Навчальна практика 3 курсу у 2023/2024 навчальному році #8

 

 


 

Навчальна практика 3 курсу у 2023/2024 навчальному році #7

 

 


 

Навчальна практика 3 курсу у 2023/2024 навчальному році #6

Два місяці триває навчальна практика курсантів 3-го курсу факультету цивільної захисту. За цю годину курсанти поглибили теоретичні знання з питань внутрішньої та караульної служби. Неодноразово відпрацьовували нормативи зі спеціальної фізичної підготовки.

Протягом цієї тижня курсанти шість разів залучалися до гасіння пожеж, з них три - пожежі у житлових будівлях (Харківська та Івано-Франківська області). Брали участь у знищенні вибухонебезпечних предметів (Миколаївська область) та проведенні робіт з демеркуризації у приватній оселі через розбиття ртутного термометра (Дніпропетровська область). Залучалися до робіт з отримання гуманітарної допомоги. Ознайомлювалися з новою технікою, якою оснащуються підрозділи ДСНС та вивчали вибухонебезпечні предмети, що використовуються загарбниками. Також, наші курсанти долучилися до проведення масово-роз'яснювальної роботи щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті та з попередження виявлення вибухонебезпечних предметів.

 


 

Навчальна практика 3 курсу у 2023/2024 навчальному році #5

Добігає кінця сьомий тиждень навчальної практики курсантів 3-го курсу факультету цивільної захисту. За ці сім тижнів курсанти поглибили теоретичні знання та здобули практичні навички щодо виконання обов'язків командира рятувального відділення та начальника відділення групи піротехнічних робіт. Вони виїжджали на ведення оперативних дій, брали участь у проведенні зайняття зі службової підготовки та відпрацювання навчальних вправ. Так і цього тижня курсанти залучалися до:

  • гасіння пожеж (Харківська область - 3)
  • виїзди ДТП (Тернопільська область - 1)
  • перевірки джерел протипожежного водопостачання
  • ознайомилися з організацією дій особового складу під час отримання сигналів цивільної оборони
  • облаштування укриттів
  • спільних навчань з пошуково-рятувальним відділенням та роботі на смузі психологічної підготовки рятувальника
  • ознайомлювався з технікою для механізованого розмінування
  • ознайомлення з нормативною базою, оформлення заявки на залучення піротехнічного підрозділу для проведення робіт із знешкодження (знищення) виявлених вибухонебезпечних предметів
  • проведення заходу з попередження виявлення вибухонебезпечних предметів зі школярами
  • масово-роз'яснювальної роботи щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті
  • зайняти зі службової підготовки та відпрацювання навчальних вправ

 

 


 

Будні майбутнього рятувальника

Практичне заняття з дисципліни «Аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи» навчальних груп ЦЗК-20-142 та ЦЗК-20-141. Відпрацювання вправ у складі рятувального відділення:

  • підняття залізобетонної конструкції та її фіксація, вилучення потерпілого та транспортування його до умовного пункту прийому потерпілих

  • робота з гідравлічним та пневматичним інструментом: проведено роботи з розширення та різання металевих конструкцій

  • евакуація потерпілого з синдромом тривалого стиснення за допомогою транспортування на медичних ношах (масові травми виникають при землетрусах, автокатастрофах, залізничних аваріях, пожежах, вибухах. Успішне надання домедичної допомоги в цих випадках залежить від організованості та порядку проведення робіт)

  • відпрацювали ситуації пов'язані з рятуванням потерпілих, які внаслідок небезпечних факторів отримали травми опорно-рухового апарату

  • відпрацьовують навички серцево-легенової реанімації, щоб у майбутньому рятувати чиїсь життя (навчальна група ІЗП-22-123)

 


 

Навчальна практика 3 курсу у 2023/2024 навчальному році #4

 


 

Навчальна практика 3 курсу у 2023/2024 навчальному році #3

Курсанти 3-го курсу факультету цивільної захисту піднялися ще на одну щабель "професійної драбині" становлення фахівців цивільної захисту. Нагадаємо, що з 28 серпня 2023 року триває навчальна практика курсантів 3-го курсу, які проходять її на посадах:

  • командира рятувального відділення - здобувачі, які навчаються за спеціальністю «Цивільна безпека» (освітня програма – цивільний захист)
  • начальника відділення групи піротехнічних робіт - здобувачі, які навчаються за спеціальністю «Цивільна безпека» (освітня програма – інженерне забезпечення саперних, піротехнічних та вибухових робіт)

Так, протягом тижня:

було проведено

  • первірку джерел протипожежного водопостачання
  • ознайомилися з порядком проведення підготовки, допуском та правилами роботи з ручним механізованим аварійно-рятувальним інструментом
  • брали участь у проведенні технічного обслуговування пожежної та аварійно-рятувальної техніки
  • вивчали порядок ведення оперативно-службової документації (водія та фельдшера групи аварійно-рятувальних робіт)
  • вивчали порядок проведення розрахунку палива, яке витрачено на виїзд, та порядок його обліку
  • ведення формуляру засобу малої механізації спеціального призначення

практично відпрацьовувалося

  • перерізання металевого прута за допомогою дискорізу (спеціальний аварійно-рятувальний автомобіль середнього типу (САРМ-Л) на базі Volkswagen CRAFTER);
    розгортання комплекту пневмоінструменту WEBER RESCUE (САРМ-Л (CRAFTER))
  • спуск з 3 поверху навчальної башти за допомогою спускового механізму
  • норматив з підйому по встановленій висувній драбині біля вікна 3 поверху навчальної башти
  • норматив із змотування рятувальної веревки у клубок
  • норматив із встановлення пожежної автоцистерні на пожежний гідрант з подачею лафетного ствола

 отримували до

  • гасіння пожеж в екосистемах (Харківська область – 5, Дніпропетровська область – 1, Одеська область – 1, Івано-Франківська область – 1)
  • гасіння сміттєзвалища (Харківська область - 3)
  • проведення евакуації потерпілого з будівлі (Харківська область - 1)
  • врятували котенка :-) (Івано-Франківська область)

 

 


 

Навчальна практика 3 курсу у 2023/2024 навчальному році # 2

Триває навчальна практика курсантів 3-го курсу факультету цивільної захисту на територіальних підрозділах ДСНС на посадах командира рятувального відділення та начальника відділення піротехнічних робіт. Курсанти продовжують набувати практичного досвіду щодо організації та несення внутрішньої та караульної служби, роботи зі спеціальним обладнанням та спорядженням. Так, протягом третьої декади вересня курсанти залучалися:

  • до гасіння пожеж (сільськогосподарська техніка - комбайну на зерновому масиві, трави біля лісових масивів, прибудинкової території - трава, бур'ян, смітники тощо)
  • до облаштування пунктів незламності
  • вивчали пожежну техніку та обладнання пожежних автомобілів МАЗ АА-12-80, АЦ 7-50 Daweo Maximus, АЦ MAN TYP M07, АЦ 4-60(530927) 515М, МАЗ АА-12-80
  • проводили перевірку технічного стану джерел зовнішнього протипожарного водопостачання у районі виїзду підрозділу
  • проводили перевірку та ремонт пожежних рукавів
  • брали участь у навчаннях з умовним ДТП легкового автомобіля та у навчаннях з верхолазної підготовки
  • проведення практичного відпрацювання нормативів:
  1. установка АЦ на ПГ з подачею стволів "А" та "Б"
  2. установка АЦ на ПГ з подачею переносного лафетного ствола
  3. подача ГПС-200
  4. установка АЦ на ПГ з подачею ствола "A"
  • вивчали стандартні операційні процедури з розмінування місцевості
  • залучалися до знищення ВНП на спеціальному підривному майданчику
  • навчалися правильності ведення документації, а саме журналу обліку інструктажів водіїв та акту проведення розмінування
  • вивчали тактико-технічні характеристики оперативно-піротехнічного автомобіля
  • залучалися до проведення заходу з попередження виявлення вибухонебезпечних предметів із трудовим колективом закладу освіти та школярами

 

 


 

Навчальна практика 3 курсу у 2023/2024 навчальному році 

Курсанти 3-го курсу факультету цивільної захисту проходять навчальну практику у територіальних підрозділах ДСНС на посадах командира рятувального відділення та начальника відділення піротехнічних робіт. Під час проходження курсанти набувають практичного досвіду щодо організації внутрішньої та караульної служби, роботи зі спеціальним обладнанням та спорядженням. Так, протягом перших двох тижнів було відпрацьовано:

  • вивчення оперативно-тактичної характеристики району виїзду;
  • ознайомлення з пожежною та аварійно-рятувальною технікою, що знаходиться на оснащенні підрозділу;
  • проведення практичного відпрацювання нормативів;
  • проводили перевірку пожежних гідрантів;
  • були задіяні у відпрацюванні у відпрацюванні оперативних карток пожежогасіння та розробки методичних матеріалів для зайняття зі службової підготовки;
  • виїжджали на гасіння пожеж;
  • проводили інформаційно-роз'яснювальну роботу з населенням щодо дотримання вимог пожежної безпеки;
  • вивчали нормативно-правові документи, що регламентують порядок та правила зберігання, обліку вибухових речовин та засобів підриву;
  • брали участь у практичних заняттях з відпрацювання розмінування місцевості;
  • брали участь у процесі виконання завдань за призначенням, що стосуються питань ідентифікації та класифікації вибухонебезпечних предметів військового призначення.