ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Формування кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки (ПтаСП) розпочалося у вересні 1992 року, коли у зв’язку зі створенням міжвідомчого навчально-методичного комплексу Харківського інженерно-будівельного інституту – Харківського професійно-технічного училища (ХІСІ-ХПТУ), в його складі на базі циклу «Військової і фізичної підготовки» ХПТУ (начальник циклу – полковник вн.сл. Бронішевський Б.П.) була створена кафедра з тією ж назвою (начальник кафедри – підполковник вн.сл. Нікітін В.І.). Кафедра зберігала свою назву при подальшому реформуванні навчального закладу (1994 рік – Харківський інститут пожежної безпеки (ХІПБ)). У 2000 році при перетворенні ХІПБ в Академію пожежної безпеки України (АПБУ), кафедра отримала нову назву – «Спеціальної і фізичної підготовки» (начальники кафедри – полковник вн.сл. Нікітін В.І. (до 2002 року) та к.т.н., полковник вн.сл. Мєтєльов О.В. (до 2003 року)). У 2003 році в результаті реформування кафедри були створені: загальноакадемічна кафедра «Фізичної підготовки» (начальник кафедри – майор вн.сл. Краснокутський М.І.) і кафедра «Спеціальної підготовки» (начальник кафедри – підполковник вн.сл. Сумцов Ю.О.) в складі факультету пожежно-рятувальних сил АПБУ, а в подальшому – Академії цивільного захисту України (АЦЗУ) (з 2004 року). У 2005 році на посаду начальника кафедри був призначений к.т.н. майор вн.сл. Барбашин В.В. З 2006 року, коли АЦЗУ була переформована в Університет цивільного захисту України (УЦЗУ), кафедра увійшла в склад факультету оперативно-рятувальних сил УЦЗУ і стала називатися – «Організації забезпечення цивільного захисту в надзвичайних ситуаціях». У 2009 році, після присвоєння Університету статусу Національного (НУЦЗУ), проведення організаційно-штатних заходів, а також у зв’язку з відкриттям в стінах нашого навчального закладу нової спеціальності – фахівця з вибухових та піротехнічних робіт - кафедра отримала назву «Піротехнічної та спеціальної підготовки» факультету цивільного захисту, яку до січня 2013 року очолював полковник служби цивільного захисту Барбашин В.В. З листопада 2014 року по грудень 2021 року кафедру очолював к.т.н., доцент, полковник служби цивільного захисту Толкунов Ігор Олександрович.

Кафедра ПтаСП являється навчально-науковим структурним підрозділом факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України, забезпечує навчальний процес на всіх факультетах НУЦЗУ, а також здійснює виховну, методичну і науково-дослідну роботу. В теперішній час кафедра дислокується на території навчального містечка Університету по вул. Баварській, 7 (навчальний корпус № 2, ІІІ поверх).

За детальнішою інформацією звертайтесь за телефонними номерами:

Заступник начальника кафедри піротехінчної та спеціальної підготовки
майор служби ЦЗ Матухно Василь Васильович

+ 38 (067) 454 - 49 - 45