Робота кураторів


 

Голова Ради кураторів факультету
заступник начальника кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту, кандидат економічних наук, доцент
капітан служби цивільного захисту
Ященко Олександр Анатолійович
 

У роботі з курсантами (студентами) куратору доцільно використовувати такі методи виховної роботи, як:

спостереження (вивчення службової документації, узагальнення якомога більшого числа незалежних характеристик) – цей метод дає можливість проаналізувати за певний термін виховного впливу рівень отримання професійних умінь та навичок, засвоєння морально-етичних норм, правил етикету, а також відстежити динаміку розвитку особистості кожного курсанта (студента). Отримані результати порівнюються з підсумками минулої діяльності, що дає змогу виявити тенденції та внести корективи в організацію та здійснення індивідуальної виховної роботи;

метод переконання – це основний метод виховання, який передбачає собою вплив керівника на свідомість курсантів (студентів). Він забезпечує вирішення головного завдання виховання – формування світосприйняття, високих громадських та ідейних якостей. Метод переконання апелює до розуму, логіки, досвіду і почуттів курсантів, забезпечуючи прийняття ідей, їх обміркування і перетворення в мотиви поведінки;

метод прикладу полягає в тому, що винятково велике виховне значення мають позитивні зразки і приклади поведінки та діяльності інших людей. Недарма кажуть, що для духовного розвитку особистості треба три умови: великі цілі, великі перешкоди і великі приклади;

метод заохочення – це метод зовнішнього активного стимулювання, спонукання курсантів (студентів) до позитивної, ініціативної, творчої діяльності. Заохочення здійснюється за допомогою суспільного визнання успіхів курсантів, нагородження, задоволення їх духовних і матеріальних потреб. Важливо, щоб заохочення носили відкритий, гласний характер;

метод вправ (навчання) передбачає формування в особистості умінь та навичок, необхідних для вирішення професійних завдань. У даному випадку йдеться не про один вчинок вихованця, а про систему вчинків, певну лінію поведінки. Так, наприклад, курсант (студент) часто конфліктує через свою нестриманість, «гарячковість». При проведенні індивідуальної виховної роботи потрібно з'ясувати основні види ситуацій, в яких він «зривається», проводити «репетиції» необхідної поведінки в різноманітних ситуаціях і тим самим закріпити навички врівноваженої поведінки;

метод критики (стимулююча критика) – цей метод передбачає аналіз негативних результатів діяльності або якостей курсантів (студентів) та спонукання їх до позитивного розвитку;

метод примусу (покарання) куратор не застосовує, він лише може клопотати перед прямим начальником курсанта про притягнення його до відповідальності у суворій відповідності до Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту.

Основними формами роботи куратора з курсантами (студентами) є групові (бесіди, інформування, диспути, екскурсії тощо) та індивідуальні (індивідуальні бесіди, індивідуальні завдання, індивідуальна допомога, індивідуальний контроль тощо).

16 вересня відповідно до наказу №171 від 13 вересня 2019 року «Про організацію кураторства в університеті у 2019-2020 навчальному році» на факультеті цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України за сприянням начальника факультету цивільного захисту полковника служби цивільного захисту Миколи Удянського відбулося засідання ради кураторів.

Одностайно було обрано голову ради кураторів факультету полковника служби цивільного захисту Юрія Отроша та заступників – підполковника служби цивільного захисту Тетяну Ковалевську та старшого лейтенанта служби цивільного захисту Тараса Качура.

25 вересня на виконання Плану заходів Національного університету цивільного захисту України щодо вдосконалення інформування особового складу та працівників з питань євроатлантичної інтеграції України на 2019 рік інститутом кураторів була проведена кураторська година за темою «Зміст і засади взаємодії України з НАТО та ролі НАТО у зміцненні міжнародної стабільності та безпеки».

Курсанти 2-го курсу факультету цивільного захисту разом із куратором Отрошом Ю.А. відвідали науково-просвітницький музей сексуальних культур світу. Курсантам було цікаво дізнатися щось нове для себе. Всі уважно слухали екскурсовода та з захопленням дивились скульптури.

Курсанти першого курсу факультету разом із куратором Отрошом Ю.А. відвідали Історичний музей.

Було проведено перегляд вистави  «Сільва» у Харківському театру музичної комедії разом із куратором полковником служби ЦЗ Отрошом Ю.А.

Курсанти 4-го курсу факультету цивільного захисту разом з куратором підполковником служби цивільного захисту Ковалевською Тетяною Михайлівною, провели бесіду стосовно професійного свята «17 вересня - День рятівника».

Курсанти першого курсу факультету разом із куратором Ковалевською Тетяною Михайлівною відвідали Історичний музей імені І.Ф. Сумцов. Було дуже цікаво та захопливо!

Курсанти факультету цивільного захисту разом із куратором Ковалевською Тетяною Михайлівною відвідали Харківський академічний театр музичної комедії,

виставу «Все починається з любові».

 

Курсанти разом з куратором підполковником служби ЦЗ Ковалевською Т.М. відправились до Харківського національного академічного театру опери та балету імені Н.В. Лисенко  на балет «Баядерка».

 

Курсанти 3-го курсу факультету цивільного захисту разом з куратором старшим лейтенантом служби цивільного захисту Качуром Т.В. провели бесіду стосовно професійного свята «17 вересня - День рятівника».

Під час звільнення курсанти 3-го курсу факультету цивільного захисту разом з куратором старшим лейтенантом служби цивільного захисту Качуром Т.В. відвідали центральний сад ім. Шевченка.

 

Курсанти 1- 4-го курсу разом із куратором старшим лейтенантом служби ЦЗ Качуром Т.В. відвідали  міський сад ім. Шевченка.

Курсанти 1-2 курсів факультету відвідали виставку "Велич подвигу народного 1939-1945"  Харківського історичного музею ім. М.Ф. Сумцова разом із куратором підполковником служби ЦЗ Дементом М.А.

 Зустріч з закріпленою групою.  Куратор Мірошниченко Роман Вячеславович

Курсанти 1-го та 2-го  курсів факультету цивільного захисту разом із куратором майором служби ЦЗ Мірошниченко Р.В. відвідали Харківський історичний музей. Було дуже цікаво та корисно для саморозвитку!

Курсанти факультету цивільного захисту разом із куратором майором служби ЦЗ Мірошниченко Р.В. відвідали футбольний матч «Металіст 1925 – Минай».

 

Відвідування футбольного матчу «Металіст 1925 – МФК Миколаїв».

На 1-2-му курсах було проведено перегляд кінофільму «Ангели Чарлі» у кінотеатрі «FILMAX» разом із куратором майором служби ЦЗ Мірошниченко Р.В.

 

19 вересня на навчально-спортивному комплексі Національного університету цивільного захисту України відбулося відкриття «Спартикіади». Курсанти 4-го курсу разом з куратором були присутні та вболівали за факультет!

Було проведено перегляд гостросюжетної комедії  «Блез» у Харківському театру ім. Т.Г. Шевченка, разом із куратором полковником служби ЦЗ Лєвтєровим О.А.

Перегляд особовим складом курсів факультету цивільного захисту опери «Паяци» в Харківському національному академічному театру опери і балету ім.О. В. Лисенко разом з куратором полковником служби ЦЗ Лєвтєровим О.А.

 Курсанти  разом із куратором відвідали боулінг у торговельному центрі  "Дафі", кінотеатр "Filmax". Куратор Мельниченко Андрій Сергійович

 

На 1 та 2 курсах було організовано похід до кінотеатру FILMAX разом із куратором старшим лейтенантом Мельниченко А.С. на кінофільм «Термінатор: темні долі».

Зустріч з закріпленою групою.  Куратор Стецюк Євген Ігорович

Відвідування виступу команд КВК.  Куратор Стецюк Євген Ігорович

Було проведено перегляд кінофільму «Аутсайдериі» у кінотеатрі «FILMAX» разом із куратором підполковником служби ЦЗ Стецюком Є.І.

Спортзал "ЛОКОМОТИВ". Змагання з бойового самбо. Куратор Стецюк Є.І.

 

Курсанти факультету відвідали Харківський академічний театр музичної комедії, де переглянули рок-оперу «Юнона і Авось».

Куратор полковник служби ЦЗ Соколов Д.Л. 

Зустріч з закріпленою групою.  Куратор Рубан Артем Вікторович

На 1-2 курсах було проведено перегляд кінофільму «Сімейка Адомсів» у кінотеатрі «FILMAX» разом із куратором підполковником служби ЦЗ Рубаном А.В.

Перегляд особовим складом 1-2 курсів факультету цивільного захисту кінофільму «Джуманджи: Наступний рівень» в кінотеатрі «Filmax» разом з куратором  підполковником служби цивільного захисту Рубаном А.В.

 

 2018-2019 навальний рік.

Відвідування «Харківської обласної філармонії» курсантами факультету

Курсанти факультету цивільного захисту відвідали «Харківську обласну філармонію» та взяли участь у заходах, присвячених Дню матері. Заходи відбулися за ініціативи громадської організації «Всеукраїнське об’єднання рідних, зниклих безвісті, та загиблих захисників України» та підтримки Харківської обласної державної адміністрації. Супроводжував курсантів куратор навчальної групи підполковник служби цивільного захисту Юрій Отрош.