×

Помилка

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but myfolder/kuratory is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

 

 

 

Голова Ради кураторів факультету

Ященко Олександр Анатолійович

заступник начальника кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту, 
кандидат економічних наук, доцент, майор служби цивільної захисту
 

У роботі з курсантами (студентами) куратору необхідно використовувати такі методи виховної роботи, як:

спостереження (вивчення службової документації, узагальнення якомога більшої кількості незалежних характеристик) – цей метод дає можливість проаналізувати за певний термін виховного впливу рівень отримання професійних умінь та навичок, засвоєння морально-етичних норм, правил етикету, а також відстежити динаміку розвитку особистості шкірного курсанта (студента ). Отримані результати порівнюються з підсумками минулої діяльності, що дає змогу виявити тенденції та внести корективи в організацію та здійснення індивідуальної виховної роботи;

метод упевнення – це основний метод виховання, який передбачає собою вплив керівника на свідомість курсантів (студентів). Він забезпечує вирішення головного завдання виховання – формування світосприйняття, високих громадських та ідейних якостей. Метод упевнення апелює до розуму, логіки, досвіду та почуттів курсантів, забезпечуючи прийняття ідей, їх обміркування та перетворення на мотиви поведінки;

Метод прикладу полягає в тому, що винятково велике виховане значення мають позитивні зразки та приклади поведінки та діяльності інших людей. Недарма кажуть, що для духовного розвитку особистості потрібні три умови: великі цілі, великі перешкоди та великі приклади;

метод заохочення – це метод зовнішнього активного стимулювання, спонукання курсантів (студентів) до позитивної, ініціативної, творчої діяльності. Заохочення здійснюється за допомогою громадського визнання успіхів курсантів, нагородження, задоволення їх духовних та матеріальних потреб. Важливо, щоб заохочення мали відкритий, голосний характер;

метод вправ (навчання) передбачає формування в особистості умінь та навичок, необхідних для вирішення професійних завдань. В даному випадку йдеться не про один вчинок вихованця, а про систему вчинків, певну лінію поведінки. Так, наприклад, курсант (студент) часто конфліктує через свою нестримність, «гарячковість». При проведенні індивідуальної виховної роботи потрібно з'ясувати основні види ситуацій, у яких він «зривається», проводити «репетиції» необхідної поведінки в різноманітних ситуаціях і тим самим закріпити навички врівноваженої поведінки;

метод критики (стимулююча критика) – цей метод передбачає аналіз негативних результатів діяльності або якостей курсантів (студентів) та спонукання їх до позитивного розвитку;

метод примусу (покарання) куратор не застосовує, він лише може клопотати перед прямим начальником курсанта про притягнення його до відповідальності у суворій відповідності до Дисциплінарного статуту служби цивільної захисту.

Основними формами роботи куратора з курсантами (студентами) є групові (бесіди, інформування, диспути, екскурсії тощо) та індивідуальні (індивідуальні бесіди, індивідуальні завдання, індивідуальна допомога, індивідуальний контроль тощо).

Нормативна база діяльності кураторів факультету 

 


 

Кураторська діяльність у 2023/2024 навчальному році

У грудні 2023 року кураторами факультету проводилися наступні заходи:

 

У листопаді 2023 року кураторами факультету проводилися наступні заходи:

 

У жовтні 2023 року кураторами факультету проводилися наступні заходи:

 

У вересні 2023 року кураторами факультету проводилися наступні заходи:

 

 


 

 Кураторська діяльність у 2022/2023 навчальному році

 


 

Кураторська діяльність у 2021/2022 навчальному році

Згідно з планами роботи кураторів проводяться зустрічі кураторів із закріпленими групами та обговорюються тими.

 

       5 грудня 2021 року Курсанти 3 та 4 курсів з головою заради курортів факультету цивільної захисту відвідали Харківський академічний театр музичної комедії, де подивилися комедію "Авантюристи" за мотивами п'єси Кена Людвіга (" Позичте мені тенора ").

     

Кумедна комедія «Позичте тенора!» - це світовий комерційний хіт. П'єса була висунута на премію Лоуренса Олів'є, з успіхом йшла на Бродвеї. Спектакль отримав дві головні театральні премії США «Тоні», чотири премії «Драма Деск» і три премії Асоціації Нью-Йоркських критиків. П'єса з успіхом йде по всьому світу. (На гастролі в Клівленд, штат Огайо приїжджає всесвітньо відомий італійський тенор Тіто Мереллі, щоб виконати партію Отелло. Чиї мрії здійсняться? Чи зуміють скористатися герої своїм шансом? І як справжнім героєм п'єси стане скромний і сором'язливий недотепа Макс?) Цікавий, легкий, дотепний і феєричний спектакль «Авантюристи» подарував не лише гарний настрій, а й море позитивних емоцій!

 


           24 листопада 2021 року куратори факультету провели бесіди в закріплених навчальних групах за темами: «27 листопада — День пам’яті жертв Голодомору». До Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні проведуть акцію «Запали свічку».

        Відбувся черговий етап щорічного соціологічного моніторингу розповсюдження вживання наркотиків (онлайн опитування), алкоголю, тютюну та інших форм залежної поведінки серед молоді м. Харкова «Молодь та наркотики», що проводиться Харківським національним  університетом  внутрішніх справ спільно із Соціологічною асоціацією України в рамках комплексної регіональної Програми забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії злочинності на території Харківської області  на 2020-2022 роки та Плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки.   

 

   

 

 


 

 

2019-2020 навальний рік.

 

 

Курсанти 4-го курсу факультету цивільного захисту разом з куратором підполковником служби цивільного захисту Ковалевською Тетяною Михайлівною, провели бесіду стосовно професійного свята «17 вересня - День рятівника».

Курсанти першого курсу факультету разом із куратором Ковалевською Тетяною Михайлівною відвідали Історичний музей імені І.Ф. Сумцов. Було дуже цікаво та захопливо!

 

 

 

На 1-2-му курсах було проведено перегляд кінофільму «Ангели Чарлі» у кінотеатрі «FILMAX» разом із куратором майором служби ЦЗ Мірошниченко Р.В.

 

 

Перегляд особовим складом курсів факультету цивільного захисту опери «Паяци» в Харківському національному академічному театру опери і балету ім.О. В. Лисенко разом з куратором полковником служби ЦЗ Лєвтєровим О.А.

 Курсанти разом із куратором відвідали боулінг у торговому центрі "Дафі", кінотеатр "Filmax". Куратор Мельниченко Андрій Сергійович

 

Зустріч із закріпленою групою. Куратор Стецюк Євген Ігорович

Відвідування виступу команд КВК. Куратор Стецюк Євген Ігорович

Було проведено перегляд кінофільму «Аутсайдерії» у кінотеатрі «FILMAX» разом із куратором підполковником служби ЦЗ Стецюком Є.І.

Спортзал "ЛОКОМОТИВ". Змагання з бойового самбо. Куратор Стецюк Є.І.

 

Зустріч із закріпленою групою. Куратор Рубан Артем Вікторович

На 1-2 курсах було проведено перегляд кінофільму «Сімейка Адамсів» у кінотеатрі « FILMAX » разом із куратором підполковником служби ЦЗ Рубаном О.В.

Перегляд особовим складом 1-2 курсів факультету цивільної захисту кінофільму « Джуманджі: Наступний рівень » у кінотеатрі «Filmax» разом з куратором підполковником служби цивільної захисту Рубаном О.В.

 


 

Кураторська діяльність 2018-2019 навальний рік

Відвідування «Харківської обласної філармонії» курсантами факультету

Курсанти факультету цивільної захисту відвідали «Харківську обласну філармонію» та взяли участь у заходах, присвячених Дню матері. Заходи відбулися за ініціативи громадської організації «Всеукраїнське об'єднання рідних, зниклих безвісті та загиблих захисників України» та підтримки Харківської обласної державної адміністрації. Супроводжував курсантів куратор навчальної групи підполковник служби цивільної захисту Юрій Отрош.

{gallery} myfolder/kuratory {/gallery}