Робота кураторів


 

Голова Ради кураторів факультету
заступник начальника кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту, кандидат економічних наук, доцент
капітан служби цивільного захисту
Ященко Олександр Анатолійович
 

У роботі з курсантами (студентами) куратору доцільно використовувати такі методи виховної роботи, як:

спостереження (вивчення службової документації, узагальнення якомога більшого числа незалежних характеристик) – цей метод дає можливість проаналізувати за певний термін виховного впливу рівень отримання професійних умінь та навичок, засвоєння морально-етичних норм, правил етикету, а також відстежити динаміку розвитку особистості кожного курсанта (студента). Отримані результати порівнюються з підсумками минулої діяльності, що дає змогу виявити тенденції та внести корективи в організацію та здійснення індивідуальної виховної роботи;

метод переконання – це основний метод виховання, який передбачає собою вплив керівника на свідомість курсантів (студентів). Він забезпечує вирішення головного завдання виховання – формування світосприйняття, високих громадських та ідейних якостей. Метод переконання апелює до розуму, логіки, досвіду і почуттів курсантів, забезпечуючи прийняття ідей, їх обміркування і перетворення в мотиви поведінки;

метод прикладу полягає в тому, що винятково велике виховне значення мають позитивні зразки і приклади поведінки та діяльності інших людей. Недарма кажуть, що для духовного розвитку особистості треба три умови: великі цілі, великі перешкоди і великі приклади;

метод заохочення – це метод зовнішнього активного стимулювання, спонукання курсантів (студентів) до позитивної, ініціативної, творчої діяльності. Заохочення здійснюється за допомогою суспільного визнання успіхів курсантів, нагородження, задоволення їх духовних і матеріальних потреб. Важливо, щоб заохочення носили відкритий, гласний характер;

метод вправ (навчання) передбачає формування в особистості умінь та навичок, необхідних для вирішення професійних завдань. У даному випадку йдеться не про один вчинок вихованця, а про систему вчинків, певну лінію поведінки. Так, наприклад, курсант (студент) часто конфліктує через свою нестриманість, «гарячковість». При проведенні індивідуальної виховної роботи потрібно з'ясувати основні види ситуацій, в яких він «зривається», проводити «репетиції» необхідної поведінки в різноманітних ситуаціях і тим самим закріпити навички врівноваженої поведінки;

метод критики (стимулююча критика) – цей метод передбачає аналіз негативних результатів діяльності або якостей курсантів (студентів) та спонукання їх до позитивного розвитку;

метод примусу (покарання) куратор не застосовує, він лише може клопотати перед прямим начальником курсанта про притягнення його до відповідальності у суворій відповідності до Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту.

Основними формами роботи куратора з курсантами (студентами) є групові (бесіди, інформування, диспути, екскурсії тощо) та індивідуальні (індивідуальні бесіди, індивідуальні завдання, індивідуальна допомога, індивідуальний контроль тощо).

1 вересня відповідно до наказу №117 від 10 вересня 2020 року «Про організацію кураторства в університеті у 2020-2021 навчальному році» на факультеті цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України за сприяння начальника факультету цивільного захисту полковника служби цивільного захисту Миколи Удянського відбулося засідання ради кураторів.

Одностайно було обрано голову ради кураторів факультету капітана служби цивільного захисту Ященка Олександра Анатолійовича та заступників – підполковника служби цивільного захисту Безуглу Юлію Сергіївну та старшого лейтенанта служби цивільного захисту Мельниченка Андрія Сергійовича.

 

 2019-2020 навальний рік.

 

 

Курсанти 4-го курсу факультету цивільного захисту разом з куратором підполковником служби цивільного захисту Ковалевською Тетяною Михайлівною, провели бесіду стосовно професійного свята «17 вересня - День рятівника».

Курсанти першого курсу факультету разом із куратором Ковалевською Тетяною Михайлівною відвідали Історичний музей імені І.Ф. Сумцов. Було дуже цікаво та захопливо!

 

 

 

На 1-2-му курсах було проведено перегляд кінофільму «Ангели Чарлі» у кінотеатрі «FILMAX» разом із куратором майором служби ЦЗ Мірошниченко Р.В.

 

 

Перегляд особовим складом курсів факультету цивільного захисту опери «Паяци» в Харківському національному академічному театру опери і балету ім.О. В. Лисенко разом з куратором полковником служби ЦЗ Лєвтєровим О.А.

 Курсанти  разом із куратором відвідали боулінг у торговельному центрі  "Дафі", кінотеатр "Filmax". Куратор Мельниченко Андрій Сергійович

 

Зустріч з закріпленою групою.  Куратор Стецюк Євген Ігорович

Відвідування виступу команд КВК.  Куратор Стецюк Євген Ігорович

Було проведено перегляд кінофільму «Аутсайдериі» у кінотеатрі «FILMAX» разом із куратором підполковником служби ЦЗ Стецюком Є.І.

Спортзал "ЛОКОМОТИВ". Змагання з бойового самбо. Куратор Стецюк Є.І.

 

Зустріч з закріпленою групою.  Куратор Рубан Артем Вікторович

На 1-2 курсах було проведено перегляд кінофільму «Сімейка Адамсів» у кінотеатрі «FILMAX» разом із куратором підполковником служби ЦЗ Рубаном А.В.

Перегляд особовим складом 1-2 курсів факультету цивільного захисту кінофільму «Джуманджи: Наступний рівень» в кінотеатрі «Filmax» разом з куратором  підполковником служби цивільного захисту Рубаном А.В.

 

 2018-2019 навальний рік.

Відвідування «Харківської обласної філармонії» курсантами факультету

Курсанти факультету цивільного захисту відвідали «Харківську обласну філармонію» та взяли участь у заходах, присвячених Дню матері. Заходи відбулися за ініціативи громадської організації «Всеукраїнське об’єднання рідних, зниклих безвісті, та загиблих захисників України» та підтримки Харківської обласної державної адміністрації. Супроводжував курсантів куратор навчальної групи підполковник служби цивільного захисту Юрій Отрош.