У 1976 р. – закінчив Харківське пожежно-технічне училище МВС СРСР за спеціальністю «Протипожежна техніка та безпека» (кваліфікація – «Пожежний технік»).
1982 р. – закінчив Харківський юридичний інститут за спеціальністю «Правознавство» (кваліфікація – «юрист»).
2005 р. – захистив дисертацію на тему: «Особливості прояву посттравматичних стресових розладів у працівників пожежно-рятувальних підрозділів МНС України» на здобуття наукового ступеню кандидата психологічних наук.
2012 р. – присвоєно вчене звання професора кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту.
2014 р. – захистив дисертацію на тему: «Уніфікація механізмів державного управління професійною підготовкою кадрів цивільного захисту в Україні» на здобуття наукового ступеня доктора наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління.

Нагороди та відзнаки

Медалі: “За бездоганну службу” ІІІ ст. (1983 р.), ІІ ст. (1988 р.), медаль “70 років Збройним Силам СРСР” (1988 р.), медаль “За відмінну службу по охороні громадського порядку” (1989 р.), медаль МНС “Незалежність України” (2006 р.).
Нагрудні знаки: “За відмінну службу в МВС” (1985 р.), “Кращому працівникові пожежної охорони” (1998 р.), “За відзнаку в службі” ІІ ст. (2001 р.).
Почесна відзнака МНС України (2003 р.).