Наукова діяльність
На теперішній час на кафедрі працюють: 1 доктор наук та 12 кандидатів наук.
У 1991 році Андрій Фещенко захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 20.02.14 «Квантово-електроні прилади» за темою пов’язаною з питаннями виявлення та візуалізації джерел теплового випромінювання».
У 1994 році Олександр Закора захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 20.02.14 «Озброєння та військова техніка» за темою пов’язаною з питаннями виявлення та аналізу джерел теплового та радіовипромінювання».
11 лютого 2004 року Дмитро Соколов захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.01.01. «Прикладна геометрія, інженерна графіка» за темою: «Геометричне моделювання та ідентифікація результату обкатки за схемою планетарного механізму».
30 червня 2005 року Володимир Коханенко захистив дисертаціюна здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05-22-20 «Експлуатація та ремонт засобів транспорту» за темою: «Розробка методів діагностики внутрішніх руйнувань автомобільних шин в умовах експлуатації».
13 лютого 2008 року Лариса Борисова захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 «Кримінальний процес та криміналістика, судова експертиза» за темою: «Транснаціональні комп’ютерні злочини як об’єкт криміналістичного дослідження».
28 березня 2013 року Сергій Рагімов захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.26.01 «Охорона праці» за темою: «Забезпечення безпеки життєдіяльності на робочих місцях з підвищенним тепловим випромінюванням».
2013 року Віталій Собина захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за темою «Раціональне покриття заданих областей геометричними об᾿єктами зі змінними характеристиками».
У червні 2013 року Олександр Ковальов захистив дисертацію та здобув вчену ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю «Екологічна безпека» за темою дисертаційного дослідження: «Підвищення екологічної безпеки золовідвалів підприємств промислової енергетики шляхом вилучення та утилізації з відходів сполук ванадію».
2014 року Володимир Садковий захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 «Механізми державного управління» за темою: «Уніфікація механізмів державного управління професійною підготовкою кадрів цивільного захисту в Україні»
25 червня 2015 року Ігор Неклонський захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата військових наук за спеціальністю 21.07.05 «Службово-бойова діяльність сил охорони правопорядку» за темою пов’язаною з питаннями взаємодії ДСНС України з Національною гвардією України при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій».
18 березня 2016 року Дмитро Тарадуда захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 21.02.03 «Цивільний захист» за темою: «Попередження надзвичайних ситуацій на об’єктах військово-промислового комплексу з аміачними холодильними установками».
22 березня 2016 року Максим Демент захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» за темою: «Формування готовності майбутнього офіцера МНС до професійної діяльності в сучасних умовах».
У серпні 2023 року Андрій Мельниченко захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі знань 26 «Цивільна безпека» за спеціальністю 263 «Цивільна безпека» за темою: «Математичне та методичне забезпечення прогнозування хімічної обстановки при аваріях з викидом небезпечних газів».
- «Системно-логістичний підхід до проектування трібосистем в машинобудуванні» (автори Войтов В.А., Приймаков О.Г., Градиський Ю.О., Гузенко В.А.)
- «Радиационная безопасность зданий и сооружений с учетом инновационных направлений в строительстве» (авторы Беликов А.С., Калда Г.С., Пилипенко А.В., Соколов И.А., Рагимов С.Ю.)
Напрямки наукових досліджень:
Оцінка ризику виникнення пожежо небезпечної ситуації на об’єктах зі зберігання і транспортування нафтопродуктів.
Наукове забезпечення службово-бойової діяльності організаційних систем при ліквідації НС.
Оцінка ризиків виникнення пожеж під час експлуатації залізничних цистерн з пошкодженнями типу "вм'ятина".
Формування розрахункової бази щодо несучих елементів аварійно-рятувальної, інженерної та протипожежної техніки.
Розробка алгоритмів та програмного забезпечення розрахунку умов електромагнітної сумісності засобів радіозв’язку в умовах надзвичайних ситуацій.
Співробітниками кафедри виконуються науково-дослідні роботи на замовлення ДСНС України.
Щорічно на кафедрі у науковому товаристві працює понад 20 здобувачів вищої освіти.