Магістратура

Факультету цивільного захисту здійснює навчання за освітнім ступенем магістр за двома спеціальностями:

- 261 «Пожежна безпека» (освітня програма «Управління пожежною безпекою»);

- 263 «Цивільна безпека» (освітні програми «Управління у сфері цивільного захисту», «Управління піротехнічними роботами та протимінною діяльністю», «Цивільний захист»).

Метою магістратури є підготовка керівних кадрів для органів управління та підрозділів ДСНС здатних компетентно та відповідально виконувати функції управління підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо забезпечення техногенної і природної безпеки населення, територій та об'єктів господарської діяльності, впровадження технологій, спрямованих на зменшення ризиків виникнення та пом'якшення наслідків надзвичайних ситуацій та їх ліквідацію, активізацію інноваційних процесів. Слухачі магістратури під час освітнього процесу набувають теоретичну підготовку з таких сфер діяльності, як виконання наукових, науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт з метою створення нових технологій в галузі цивільного захисту, проведення експертиз, протипожежного захисту об’єктів різного призначення, проведення занять з дисциплін професійного спрямування, охорони праці та навколишнього середовища. Також слухачі магістратури здійснюють самостійні дослідження в проектуванні, керівництві проектуванням протипожежних засобів, розрахунків, експлуатації засобів протипожежного призначення, а також системних досліджень з організаційно-керівних аспектів профілактики та ліквідації надзвичайних ситуацій.

У серпня 2023 році вперше відкрито нову освітню програму «Управління піротехнічними роботами та протимінною діяльністю». Освітня програма орієнтована на підготовку фахівців у сфері цивільного захисту за напрямом піротехнічних робіт та протимінної діяльності, здатних до фундаментального аналізу способів і методів оптимізації, проектування, моделювання, розроблення системних, організаційних, технічних та інших заходів щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру і ліквідації їх наслідків, а також посилює практичну складову професійної діяльності та орієнтує на подальшу професійну і наукову кар’єру.

Форми навчання в магістратурі – денна та заочна.
Підготовка керівних кадрів в НУЦЗ України здійснюється згідно з чинним законодавством за рахунок коштів:

  • державного замовлення ДСНС;
  • юридичних та фізичних осіб на договірних засадах.



Начальник магістратури
 кандидат технічних наук 
Бордюженко Світлана Ярославівна
Зателефонувати: +3807333079557

 

Викладач-методист магістратури
  підполковник служби цивільного захисту,
кандидат наук з державного управління

Лукиша Роман Тарасович
Зателефонувати: +380935959324

 

Порядок відбору кандидатів та прийняття на навчання

Порядок відбору кандидатів на навчання регламентується:

  1. Закон України «Про вищу освіту» (посилання https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18#Text)
  2. Наказ МВС від 12.04.2023 року №304 «Про затвердження Порядку відбору та прийому до закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, які належать до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, або до їх відокремлених структурних підрозділів» (посилання https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0961-23#Text).
  3. Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти в Національному університеті цивільного захисту України в поточному році.

На навчання до НУЦЗ України за ступенем магістр за спеціальностями 261 «Пожежна безпека» та 263 “Цивільна безпека” приймаються особи на основі ступеня бакалавра/магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) здійснюється за результатами фахових вступних випробувань.

Відповідно до Порядку відбору та прийому до закладів вищої освіти із специфічними До НУЦЗ України на навчання для здобуття ступеня магістра на місця державного замовлення приймаються такі категорії вступників:

1) на денну форму здобуття освіти – особи середнього та старшого начальницького складу служби цивільного захисту віком до 35 років, які здобули ступінь бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста), призначені на посаду (зараховані до кадрового резерву для призначення на посаду), що підлягає заміщенню фахівцями ступеня магістра, та мають строк служби в органах (підрозділах) цивільного захисту (після здобуття вищої освіти) не менше ніж три роки;

2) на заочну форму здобуття освіти – особи середнього та старшого начальницького складу служби цивільного захисту віком до 40 років, які здобули ступінь бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста), призначені на посаду (зараховані до кадрового резерву для призначення на посаду), що підлягає заміщенню фахівцями ступеня магістра, та мають строк служби в органах (підрозділах) цивільного захисту (після здобуття вищої освіти) не менше ніж три роки.

Вік вступників обчислюється станом на 31 грудня року вступу.

Для здобуття ступеня магістра за освітньою програмою "Управління пожежною безпекою" спеціальності 261 "Пожежна безпека" та освітньою програмою "Управління у сфері цивільного захисту" спеціальності 263 "Цивільна безпека", незалежно від джерела фінансування, приймаються особи середнього, старшого та вищого начальницького складу служби цивільного захисту, а також працівники, які працюють в органах та підрозділах цивільного захисту і обіймають керівні посади.

Для здобуття освітнього ступеня магістра вступники з числа осіб начальницького складу служби цивільного захисту подають рапорт, у якому вказується спеціальність, освітня програма та форма навчання.

Підрозділ з питань роботи з персоналом (кадрами) оформляє на вступника з числа осіб начальницького складу служби цивільного захисту справу, до якої долучається:

  • рапорт;
  • копія документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний рівень) ступінь, на основі якого здійснюється вступ, і копія додатка до нього;
  • атестаційний лист;
  • картка медичного обстеження з висновком постійної лікарсько-експертної комісії ДСНС щодо придатності вступника до навчання у ЗВО (для осіб, які вступають на денну форму навчання);
  • витяг з рішення атестаційної комісії органу (підрозділу) цивільного захисту;
  • чотири фотокартки (без головного убору, на матовому папері, розміром 3 × 4 см, без куточка, у повсякденній формі одягу);
  • рекомендація, форма якої наведена в додатку 3до цього Порядку;
  • довідка із закладу вищої освіти про те, що раніше здобутий освітній ступінь магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) здобутий не за кошти державного або місцевого бюджету (для вступників, які раніше здобули освітній ступінь магістра або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста).

Для осіб начальницького складу служби цивільного захисту, які перебувають на займаній посаді менше ніж один рік, замість атестаційного листа та витягу з рішення атестаційної комісії органу (підрозділу) цивільного захисту до справи вступника долучається службова характеристика, складена керівником підрозділу.