2006 р.- закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом м. Київ за спеціальністю "Менеджмент організацій" кваліфікація менеджер бізнесу. Диплом спеціаліста (з відзнакою)

2012 р. – захистив дисертацію в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна та здобув наукову ступень кандидат економічних наук, зі спеціальності 08.00.03. "Економіка та управління національним господарством".

2015 р.- Отримав вчене звання доцента за кафедрою управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту. Атестат доцента 12ДЦ №045423.

2017 р.- закінчив Національний університет цивільного захисту України за спеціальністю «Управління пожежною безпекою» професійна кваліфікація інженер з пожежної безпеки. Диплом магістра (з відзнакою).

Викладає дисципліни:

1. "Організаційно-правові засади роботи з персоналом"

2. "Організація діяльності органів та підрозділів цивільного захисту"

3. "Світові практики у сфері цивільного захисту"

4. "Організація діяльності органів та підрозділів цивільного захисту"

Основні наукові публікації

1. Обеспечение социальной безопасности при чрезвычайных ситуациях / С. В. Росоха, О. А. Ященко // Вестник Кокшетауского технического института МЧС Республики Казахстан. – 2013. – № 4. – С. 34–37.
  2. Специфіка державної кадрової політики в єдиній державній системі цивільного захисту України / О.А. Мельниченко, О.А. Ященко, О.Б. Гада // Вісник Національного університету цивільного захисту України. – 2015. – № 2(3). – С. 220–229. – (Серія "Державне управління").
  3. Закopдoнний дocвід peгулювання запoбігання і ліквідації надзвичайних cитуацій на peгіoнальнoму pівні / Р.В. Приходько, О.А. Ященко // Вісник Національного університету цивільного захисту України серія "Державне управління" збірник наукових праць Випуск 2 (5) – Х., 2016.-С.272-282
  4. Оcнoвні напpямки і заcoби oптимізації дepжавнoгo упpавління у cфepі цивільнoгo захиcту/Р.В.Приходько О.А. Ященко // Вісник Національного університету цивільного захисту України. – 2017. – № 1(6). – С. 355-368. – (Серія "Державне управління").
  5. Пpіopитeтні вeктopи діяльнocті opганів peгіoнальнoгo упpавління з питань запoбігання і ліквідації надзвичайних cитуацій в Укpаїні /М.М. Удянський, Р.В.Приходько, О.А. Ященко // Вісник Національного університету цивільного захисту України. – 2017. – № 2(7). – С. 366-379. – (Серія "Державне управління").

Підручники, посібники, монографії

1. Стратегічне управління : навч. посіб. / О.М. Тищенко,В.О. Могилко, В.М. Онегіна, В. Ю. Догадіна, О.А. Ященко, В. О. Голозубов. – Х. : Друкарня "Мадрид", 2013. – 232 с. (власний внесок Розділ 1 «Процес стратегічного управління»; Розділ 2»Стратегічний аналіз середовища підприємства» с.7-73)
  2. Іноваційний менеджмент : навч. посіб.– / Д.В. Карамишев, В.О. Могилко, І.А. Дмитрієв, І.О. Кононов, Ю.О. Укіс, О. А. Ященко. – Х. : Точка, 2014. – 304 с.( власний внесок Розділ 2 «Проблеми та перспективи розвитку вітчизняної інноваційної інфраструктури в умовах глобалізації» с.37-72)
  3. Стратегічне управління : навч. посіб. / О.М. Тищенко,В.О. Могилко, І.А. Дмитрієв, Р. В. Сагайдак - Нікітюк, І.Ю.Шевченко, О.А. Ященко, .– Х.: ХНАДУ", 2016. – 252 с. (власний внесок Розділ 1 «Процес стратегічного управління» с.6-28)

Либерман Е.Г. и его роль в развитии Украинской экономической мысли / М.М. Назарян, А.Д. Кашпур, В.О. Могилко, Р.В. Приходько, О.А. Ященко – Харьков: «Типография Мадрид», 2016.-238с.( власний внесок Глава 5 «Научное обеспечение иновационого развития»с. 174-203)

Підвищення кваліфікації

Робота з молоддю

1. Керівник науковими роботами курсантів (студентів, слухачів), ад’юнктів (аспірантів), докторантів і молодих вчених, які неодноразово приймали участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції молодих учених "Проблеми та перспективи забезпечення цивільного захисту".

Міжнародна діяльність

Організаційна діяльність

1. Голова ради кураторів університету з 2019 року.

2. Індивідуальний член Всеукраїнської громадської організації «Союз рятівників».

3. Член редакційної колегії - весник Харьковского института управления "Ежегодные Либермановские чтения"