ФОТОГАЛЕРЕЯ

Участь у тренінгу для майбутніх тренерів з кібергігієни

        Начальник кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту факультету цивільного захисту Вадим ТЮТЮНИК прийняв участь у тренінгу для майбутніх тренерів з кібергігієни, який відбувся 03-06 квітня 2024 року в рамках спільного проєкту Організації з безпеки та співробітництва в Європі та Міністерства внутрішніх справ України. До його проведення було залучено тренерів Національної академії внутрішніх справ, Харківського національного університету внутрішніх справ та Одеського державного університету внутрішніх справ, які пройшли спеціальні навчання, а учасниками були представники закладів вищої освіти сфери МВС.

       Від імені організаторів тренінгу учасників привітали менеджерка проєкту «Посилення спроможностей національних партнерів для зміцнення кіберстійкості» Тетяна Медун і заступник начальника управління організації наукової діяльності та інновацій Департаменту освіти, науки та спорту МВС Максим Романов.

        У межах тренінгу засвоєно такі теми як безпеки мобільних пристроїв і користування соціальними мережами, шкідливого програмного забезпечення та убезпечення від неправдивих повідомлень. Також, для педагогів організовано проведення методологічної сесії щодо окремих аспектів і специфіки викладання основ кібергігієни.


Робоча зустріч гарантів освітньо-професійних програм та здобувачів вищої освіти магістратури управління факультету цивільного захисту з начальником управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Харківській області

          13 лютого 2024 року відбулась робоча зустріч стейкхолдерів освітньо-професійних програм «Цивільний захист» та «Управління у сфері цивільного захисту» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

          У заході прийняли участь начальник Управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Харківській області Володимир Назаренко, гаранти освітньо-професійних програм – начальник кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Вадим Тютюник та його заступник Олександр Ященко, а також здобувачі вищої освіти магістратури управління факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України.

         Присутні обговорили низку актуальних питань, зокрема: ключові моменти організації проходження навчальної практики здобувачів вищої освіти; перспективи проходження подальшої служби випускниками магістратури університету, а також зміст освітніх компонентів зазначених освітньо-професійних програм та їх зв'язок з особливостями функціонування єдиної державної системи цивільного захисту в особливий період.

 


          На факультеті цивільного захисту відбувся атестаційний іспит

10 листопада 2023 року здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, денної форми навчання за освітньо-професійними програмами «Управління у сфері цивільного захисту» та «Цивільний захист» склали атестаційний іспит.

            Всі здобувачі вищої освіти показали високий рівень знань у сфері цивільного захисту та підтвердивши опановані ними освітні компоненти зазначених освітньо-професійних програм.


  На факультеті цивільного захисту проведено годину гуманітарних знань

        1 листопада 2023 року під час години гуманітарних знань особовий склад факультету цивільного мав змогу прослухати доповідь заступника начальника кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Олександра ЯЩЕНКА за темою: «Служба цивільного захисту роль та місце у забезпеченні національної безпеки держави. ДСНС: структура, завдання, функції, керівний склад» та ознайомитись з основними складовими національних інтересів України, а також з принципами державного суверенітету і територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та недопущення втручання у внутрішні справи України.

         Розкрито питання сталого розвитку національної економіки, громадянського суспільства і держави для забезпечення зростання рівня та якості життя населення;

         Доповідач наголосив про основні напрями інтеграції України в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір, а також набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, з метою розвитку нашою державою рівноправних взаємовигідних відносин з іншими державами.

        Під час заходу слухачі набули розуміння структури, завдань, функцій ДСНС, як однієї із складових Системи національної безпеки України, та поглибили знання щодо Механізму цивільного захисту Європейського Союзу та шляхів входження в нього України.


Представники факультету цивільного захисту взяли участь в роботі науково-практичного семінару Інституту державного управлянні та наукових досліджень з цивільного захисту

        24 жовтня 2023 року представники факультету цивільного захисту начальник кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Вадим ТЮТЮНИК, заступник начальника кафедри управління організації діяльності у сфері цивільного захисту Олександр ЯЩЕНКО, доцент кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Олександр ЛЄВТЄРОВ та заступник начальника кафедри наглядово-профілактичної діяльності Олександр САВЧЕНКО в онлайн та офлайн режимі взяли активну участь у роботі науково-практичного семінару щодо розгляду остаточної редакції Технічних вимог до електронної довідково-інформаційної системи загроз об'єктів, що призначена для ведення та редагування паспортів ризику виникнення надзвичайних ситуацій, що відбувся в Інституті державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту.

        Захід відбувся за спільною участю представників Департаменту організації заходів цивільної захисту ДСНС, Департаменту запобігання надзвичайних ситуацій ДСНС, Управління оповіщення, телекомунікацій та інформаційних технологій та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

          Питання, які обговорювалися під час проведення семінару, мають важливе практичне значення для організації роботи системи цивільної: цифрового розвитку ДСНС, в галузі системи управління силами та засобами.

 


Робоча зустріч гарантів освітньо-професійних програм «Цивільний захист» та «Управління у сфері цивільного захисту» з керівником Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС

       13 жовтня 2023 року гаранти освітньо-професійних програм «Цивільний захист» та «Управління у сфері цивільного захисту» Вадим ТЮТЮНИК та Олександр ЯЩЕНКО зустрілись з Директором Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС Віктором ВІТОВЕЦЬКИМ.

        Обговорено питання, стосовно виконання кафедрою управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту НУЦЗ України перспективних тем науково-дослідних робіт на замовлення департаменту, а також щодо можливості участі представників департаменту у розгляді змістовної частини освітніх програм «Цивільний захист», «Управління у сфері цивільного захисту» та «Управління інформаційною безпекою об’єктів критичної інфраструктури», які відповідають напряму діяльності департаменту (stakeholder).

        За результатами робочої зустрічі обговорено питання щодо проходження навчальної практики для здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Управління інформаційною безпекою об’єктів критичної інфраструктури» на базі Центру зв’язку та управління ДСНС.

        З метою врахування особливостей оцінки та попередження ризиків сьогодення, Департамент організації заходів цивільного захисту ДСНС надає інформаційний матеріал з приводу входження України до Механізму цивільного захисту ЄС, а також особливостей функціонування єдиної державної системи цивільного захисту в умовах воєнного стану, для використання у навчальному процесі при підготовці здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітніми програмами «Цивільний захист» та «Управління у сфері цивільного захисту».

 


Науково-педагогічні працівники кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту у Центрі зв’язку та управління ДСНС

       На базі Центру зв’язку та управління ДСНС (Київська область, м. Переяслав) відбулась робоча зустріч начальника кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Вадима ТЮТЮНИКА та гаранта освітньо-професійної програми «Управління інформаційною безпекою об’єктів критичної інфраструктури» – доцента кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Олександра ЛЄВТЄРОВА з начальником Центру зв’язку та управління ДСНС Михайлом РИМАРОМ.

       Під час відрядження проведено ознайомлення з функціями, матеріально-технічною базою та особливостями організації заходів із захисту інформації та кібербезпеки центру в режимах підвищеної готовності та надзвичайної ситуації, а також в умовах воєнного стану.

За результатами робочих зустрічі обговорено питання щодо можливості проходження навчальної практики (стажування) здобувачами вищої освіти за спеціальністю 125 «Кібербезпека» на базі Центру зв’язку та управління ДСНС.

 

 


Представники кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту прийняли участь у семінар-нараді з керівниками районних управлінь, аварійно-рятувальних загонів спеціального призначення Головних управлінь ДСНС України

      13-14 квітня в ЧІПБ відбувся семінар-нарада з керівниками районних управлінь, аварійно-рятувальних загонів спеціального призначення Головних управлінь ДСНС України.

     Учасниками заходу представники із восьми ГУ з Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Луганської, Херсонської, Черкаської областей та науково-педагогічні працівники факультету цивільного захисту НУЦЗ України.

      Вході заходу відбулися заняття, де обговорювалися питання діяльності органів і підрозділів ДСНС та розглядалися досить актуальні теми, а саме:

 «Організація заходів із запобігання та виявлення корупції і недопущення конфлікту інтересів»;

  • «Вимоги законодавства до режиму несення служби, можливості роботи за сумісництвом»;
  • «Деякі питання матеріально-технічного забезпечення»;
  • «Впровадження інформаційно-комунікаційних систем для потреб підрозділів ДСНС»;
  • «Організація заходів цивільного захисту»;
  • «Підвищення рівня готовності підпорядкованих сил і засобів до реагування на надзвичайні ситуації та гасіння пожеж».

 Заняття проводили представники ДСНС України. Присутні ділилися думками, обмінювалися досвідом, знаходили шляхи вирішення актуальних наразі питань.

 


 

На факультеті цивільного захисту триває переддипломна практика

            На факультеті цивільного захисту триває переддипломна практика у здобувачів заочної форми навчання другого рівня вищої освіти освітньо-професійних програм «Цивільний захист» та «Управління у сфері цивільного захисту».

            Переддипломна практика є надзвичайно важливою і невід’ємною складовою всього навчального процесу. Основне завдання переддипломної практики полягає в закріпленні теоретичних знань, набутих під час навчання в університеті, а також оволодіння практичними навичками роботи з обраної спеціальності.

            Переддипломна практика також направлена на фахову та організаційну підготовку здобувача щодо виконання кваліфікаційної (магістерської) роботи, а саме: ознайомлення з практичними аспектами виникнення та розвитку проблемної ситуації, яка є предметом дослідження при написанні роботи, збір інформаційних матеріалів, оволодіння сучасними методами у галузі їх майбутньої професії, формування у них, на базі одержаних у вищому навчальному закладі знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних управлінських рішень під час конкретної роботи у реальних умовах.

            Переддипломна практика це складова підготовки майбутніх магістрів до самостійного виконання професійних завдань на певних посадах чи у сфері професійної діяльності. Формування у них потреби систематичного поновлення знань та творчого застосування їх у практичній (службовій) діяльності і розвитку соціальних навичок (softskills) у фахівця.

 

 


Робоча зустріч гаранта освітньо-професійної програми «Управління у сфері цивільного захисту» з директором Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ЧОДА

      30 березня 2023 року відбулась робоча зустріч гаранта освітньо-професійної програми «Управління у сфері цивільного захисту» другого (магістерського) рівня вищої освіти – заступника начальника кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України Олександра Ященка з директором Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Черкаської обласної державної адміністрації Сергієм Озераном.
      Під час зустрічі обговорено низку актуальних питань щодо організації проходження практики здобувачами вищої освіти, зв'язку освітніх компонентів зазначеної освітньо-професійної програми з особливостями функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в особливий період.
     У ході заходу заступник директора Департаменту – начальник управління цивільного захисту планування оповіщення та забезпечення діяльності пунктів управління Черкаської обласної державної адміністрації Микола Шевчук разом з науково-педагогічними працівниками кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту провели заняття для слухачів магістратури управління факультету цивільного захисту.
Така співпраця та взаємодія між державними органами влади та НУЦЗ України дає змогу для наукового, соціального та інноваційного розвитку прикладних програмних результатів навчання майбутніх керівників у сфері цивільного захисту.

 


Стажування співробітників факультету цивільного захисту НУЦЗ України

За сприянням керівництва університету співробітники факультету цивільного захисту пройшли стажування в Департаменті організації заходів цивільного захисту ДСНС.

У процесі стажування заступник начальника кафедри наглядово-профілактичної діяльності Олександр САВЧЕНКО та заступник начальника кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Олександр ЯЩЕНКО ознайомились з особливостями організації роботи структурних підрозділів Департаменту, а також через власний досвід конструктивного спілкування, пройшовши безліч робочих зустрічей, покращили свої компетенції, вдосконалили практичні уміння у сфері цивільного захисту та розширили свої гнучкі навичкі (Soft Skills).

Набутий новий досвід при роботі зі стейкхо́лдерами (Stakeholder), знайде своє відображення у корегуванні освітніх програм «Цивільний захист» та «Управління у сфері цивільного захисту» для здобувачів усіх трьох рівнів вищої освіти з урахуванням викликів сьогодення.


 

25 вересня виповнилось 70 років

доцентові кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту факультету цивільного захисту Миколі Миколайовичу Кулєшову.

  


10 грудня 2021 року закінчилась переддипломна практика.

 10 грудня 2021 року було завершено переддипломну практику у здобувачів денної форми навчання другого рівня вищої освіти освітньо-професійних програм «Цивільний захист» та «Управління у сфері цивільного захисту».

Переддипломна практика є надзвичайно важливою і невід’ємною ланкою всього навчального процесу. Основне завдання переддипломної практики полягає в закріпленні теоретичних знань, набутих під час навчання в університеті, а також оволодіння практичними навиками роботи з обраної спеціальності.

 

        Переддипломна практика також направлена на фахову та організаційну підготовку здобувача щодо виконання кваліфікаційної (магістерської) роботи, а саме: ознайомлення з практичними аспектами виникнення та розвитку проблемної ситуації, яка є предметом дослідження при написанні роботи, збір інформаційних матеріалів, оволодіння сучасними методами у галузі їх майбутньої професії, формування у них, на базі одержаних у вищому навчальному закладі знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних управлінських рішень під час конкретної роботи у реальних умовах.

        Переддипломна практика це складова підготовки майбутніх магістрів до самостійного виконання професійних завдань на певних посадах чи у сфері професійної діяльності. Формування у них потреби систематичного поновлення знань та творчого застосування їх у практичній (службовій) діяльності і розвитку соціальних навичок (softskills) у фахівця.


          

         3 грудня 2021 року на факультеті цивільного захисту фахівчиня (з гендерної рівності) Софія Богомазова провела зустріч з питань гендерної рівності зі здобувачами другого рівня вищої освіти освітньо-професійних програм «Цивільний захист», «Управління у сфері цивільного захисту», «Управління пожежною безпекою».

 

   

            Розглянули: положення про політику попередження і боротьби з переслідуванням, сексуальними домаганнями, дискримінацією та зловживанням владою в Національному університеті цивільного захисту України, Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації (CEDAW), а також резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

         Стейкхолдери зазначених освітньо-професійних програм також долучились до зустрічі. Гаранти, Голова студентської Ради факультету цивільного захисту, науково-педагогічні працівники висловились  щодо особливостей лідерства у професійній діяльності працівниць сектору безпеки і оборони. Сьогодні впровадження принципу гендерної рівності є одним з пріоритетів ДСНС. Наразі здійснюються заходи щодо інтеграції ґендерної тематики в освітні компоненти навчально-професійних программ університету. 

"В Державній службі України з надзвичайних ситуацій є місце для кожної людини..."

 
 
На факультеті цивільного захисту відбувся атестаційний (кваліфікаційний) іспит

       12 листопада 2021 року здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, денної форми навчання за освітньо-професійними програмами «Управління у сфері цивільного захисту» та «Цивільний захист» склали атестаційний (кваліфікаційний) іспит. Всі здобувачі вищої освіти показали високий рівень знань у сфері цивільного захисту та підтвердивши опановані ними освітні компоненти зазначених освітньо-професійних програм.

 

 


         Результати участі здобувачів за другим (магістерським) рівнем вищої освіти у роботі секції "Пожежна та цивільна безпека" Міжнародної науково-теоретичної конференції "MODERNIZATION OF SCIENCE AND ITS INFLUENCE ON GLOBAL PROCESSES" (Швейцарія, Берн)

 
                    

 


РОБОЧА ЗУСТРІЧ ГАРАНТІВ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ПРОГРАМ

             26 жовтня 2021 року відбулась робоча зустріч гарантів освітньо-професійних програм «Цивільний захист» та «Управління у сфері цивільного захисту» другого (магістерського) рівня вищої освіти – начальника кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України Вадима Тютюника та його заступника Олександра Ященка з директором Департаменту цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації Іваном Соколом та заступником директора Департаменту цивільного захисту ХОДА – начальником управління планування заходів по запобіганню надзвичайних ситуацій та забезпечення роботи диспетчерського пункту Володимиром Щітовим.

         Під час зустрічі обговорено низку актуальних питань щодо організації проходження практики та стажування здобувачів вищої освіти та зв'язок освітніх компонентів зазначених освітньо-професійних програм з особливостями функціонування територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту.
Прес-служба НУЦЗУ


 

 Представники ГУ ДСНС України у Харківській області зустрілись зі здобувачами вищої освіти та науково-педагогічними працівниками НУЦЗУ

       19 жовтня 2021 року в Національноиу університеті цивільного захисту України відбулась традиційна зустріч здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за освітньо-професійними програмами «Управління у сфері цивільного захисту» та «Цивільний захист» і науково-педагогічних працівників кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту з керівництвом Головного управління ДСНС України у Харківській області.
       Під час заходу заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Харківській області Анатолій Торяник і начальник Управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Харківській області Андрей Бабенко та присутні обговорили низку актуальних питань, зокрема: ключові моменти організації проходження практики та стажування здобувачів вищої освіти; перспективи проходження подальшої служби випускниками магістратури університету, а також зміст освітніх компонентів зазначених освітньо-професійних програм та їх зв'язок з особливостями функціонування єдиної державної системи цивільного захисту.


 


Представники НУЦЗ України взяли участь у роботі Науково-технічної ради ДСНС

         25 березня 2021 року (в режимі відеоконференції) відбулось засідання секції цивільного захисту Науково-технічної ради Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Під час роботи секції було розглянуто низку важливих питань щодо розгляду стану впровадження результатів науково-дослідних (дослідно-конструкторських) робіт за напрямом діяльності секції.

        За сприянням науково-дослідного центру НУЦЗ України, з учасниками засідання секції була обговорена тематика науково-дослідних (дослідно-конструкторських) робіт на 2022 рік під час якої активну участь прийняли представники Національного університету цивільного захисту України з доповідями на теми: «Оцінювання несучої здатності залізобетонних конструкцій захисних споруд цивільного захисту» та «Удосконалення заходів радіаційного та хімічного захисту населення в сучасних безпекових умовах на основі досвіду Європейського Союзу та інших країн світу».


 

Здобувачка вищої освіти НУЦЗУ перемога у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Фінанси і кредит»

      06 квітня у дистанційному режимі на базі Тернопільського національного економічного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Фінанси і кредит". У заході взяли участь понад 160 молодих учених із 30 закладів вищої освіти України.
За підсумками конкурсу, диплом ІІІ ступеня отримала здобувачка 2-го рівня вищої освіти магістратури управління Наталія Виноградова (навчальна група МУПБ-20-113) під керівництвом заступника начальника кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту кандидата економічних наук, доцента Олександра Ященка. Результати наукового дослідження з теми «Феномен криптовалюти: імперативи розвитку та перспективи використання у платіжних системах» отримали позитивну оцінку та зацікавили представників конкурсної комісії.

 

 


Результати участі у XII Всеукраїнському студенсько-курсантському конкурсі на кращу наукову працю за темою "Забезпечення національної безпеки України очима майбутніх охоронцін держави: стан, проблеми, перспективи".

 

 


Підсумки І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади «Цивільний захист».

24 лютого на кафедрі управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту було проведено І етап Всеукраїнської студентської олімпіади «Цивільний захист».

22 здобувача вищої освіти 2-3 курсів факультату цивільного  захисту виконали тестові та практичні завдання олімпіади.

За результатами відповідей визначені переможці олімпіади:

 І місце:

Олена Шкурко (курсантка групи ЦЗк-18-132, 3 курс, факультет цивільного захисту);

Кристина Кочерга (курсантка групи ЦЗк-19-121, 2 курс, факультет цивільного захисту).

ІІ місце:

 Владислав Ольховський (курсант групи ЦЗк-18-132, 3 курс, факультет цивільного захисту);

Анастасія Милько (курсантка групи ЦЗк-18-131, 3 курс, факультет цивільного захисту).

ІІІ місце:

Лілія Бабкіна (курсантка групи ЦЗк-18-132, 3 курс, факультет цивільного захисту);

Іван Семененко  (курсант групи ІЗП-18-134, 3 курс, факультет цивільного захисту).

Апеляції приймаються до 3 березня 2021 року (викладацька ауд.114). 

 

Кафедра УОДСЦЗ провела роботу секції «Організація управління діяльністю оперативно-рятувальних підрозділів»


    

           15 - 16 квітня 2021 року, на виконання вимог наказу НУЦЗ України від 28 вересня 2020 року за №137 "Про організацію роботи наукових гуртків наукового товариства університету у 2020-2021 навчальному році", (з дотриманням усіх протиепідемічних заходів) за допомогою сучасних засобів дистанційного спілкування, в приміщеннях кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту факультету цивільного захисту було організовано та проведено роботу щодо участі здобувачів вищої освіти факультету цивільного захисту у пленарному засіданні, а також забезпечено роботу секції №2 «Організація управління діяльністю оперативно-рятувальних підрозділів» Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених "Проблеми та перспективи забезпечення цивільного захисту".

 

        Під час виступів здобувачів вищої освіти університету з різних наукових гуртків було відмичено гарну підготовку молодих науковців та відмінне ставлення до розкриття наукових результатів роботи керівників наукових гуртків. 

      Також, під час роботи секції, за проханням молодих науковців, було додатково заслухано доповіді здобувачів вищої освіти, якіі на наступному тижні будуть захищати свої наукові роботи у ІІ турі Конкурсу кращіх наукових робіт серед багатьох закладів вищої освіти Украни.

Здобувачі вищої освіти університету були задоволені результатами роботи Молодіжної науково-пратичної конференції молодих вчених "Проблеми та перспективи забезпечення цивільного захисту" у 2021 році та чекатимуть на наступні заходи для отримання досвіду наукового зростання.

 


       22-23 березня 2018 року у Національному авіаційному університеті (м. Київ) за результатами ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Цивільний захист":

Дипломом ІІ ступеня нагороджено Клімову Дарю, курсанта 3 курсу спеціальності «Цивільний захист» за ІІ місце в групі ВНЗ зі спеціальністю підготовки "Цивільний захист".

Керівник – д.т.н., с.н.с., професор кафедри УОДСЦЗ Соболь О.М.

Сертифікатом учасника ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з професійно-орієнтованої дисципліни "Цивільний захист" була нагороджена Олейник Тетяна.