Академія цивільного захисту України, 2001 рік, спеціальність «Пожежна безпека».

Університет цивільного захисту України, 2009 рік, магістр, спеціальність «Пожежна безпека».

Кандидат наук з державного управління за спеціальністю 25.00.05 «Державне управління у сфері державної безпеки та охорони громадського порядку», 2021 рік.

Тема дисертації: «Державне управління у сфері національної безпеки України»

Викладаю дисципліни «Нормативно-правове ругулювання у сфері цивільного захисту», «Правові основи організації та забезпечення цивільного захисту», «Профілактика надзвичайних ситуацій», «Дослідження пожеж», «Система забезпечення пожежної та техногенної безпеки обєктів».

Автор та співавтор  40  наукових та науково-методичних праць

Основні наукові публікації

1. Artem Ruban. (2021) Environmental protection and public environmental policy in the Ukraine// YG Batyr, IM Lopatchenko, PI Aliieva, OO Akhmedova, AV Ruban.Ukrainian Journal of Ecology 11 (2), 346-348.
  2. Artem Ruban. (2021) The philosophy of environmental management: evolution of the scientific conceptions// LM Hren, MK Chebotarev, AV Ruban, VO Shvedun. Ukrainian Journal of Ecology 11 (2), 378-381.
  3. Artem Ruban. (2020) Features of Some Polymer Building Materials Behavior at Heating / Alexey Vasilchenko, Olexandr Danilin, Tatiana Lutsenko, Artem Ruban // Materials Science Forum Vol. 1006, pp 47-54. Trans Tech Publications Ltd. https://doi.org/10.4028/www.scientific.net/MSF.1006.47.
  4. Artem Ruban. (2020 Improvement of Fire Resistance of Polymeric Materials at their Filling with Aluminosilicates/ Oleksandr Blyznyuk, Alexey Vasilchenko, Artem Ruban, Yuliia Bezuhla // Materials Science Forum Vol. 1006, pp 55-61. Trans Tech Publications Ltd.
  5. Research of indicators of state regulation of national security condition of Ukraine A Ruban, V ShvedunGEORGIА,  Власть и общество «ხელისუფლება და საზოგადოება» № 1(49) 2019, ტომი I I I – С. 138−144.
  6. Ruban А. The conceptual bases of state regulation of the national security  / A. Ruban // Власть и общество «ხელისუფლება და საზოგადოება» № 4 (48)2018. – С. 166−167.
  7. Рубан А.В. Національна безпека як об’єкт державного регулювання.// Вісник Національного університету цивільного захисту України. Харків 2018. Випуск 2 (9). С. 58-62.
  8. Рубан А.В. Правовий механізм державного управління у сфері національної безпеки України // Право та державне управління. 2018. № 4 С.

Підручники, посібники, монографії

1. Садковий В.П., Удянський М.М., Калюжний С.А., Єременко С.А, Колосовський С.О., Губарь О.Г., Островерх О.О., Ковалевська Т.М., Данілін О.М., Савченко О.В., Рубан А.В. Практикум з дисципліни «Правові основи організації та забезпечення цивільного захисту». НУЦЗУ. Харків. 2019. 107 с.
  2. Правознавство в схемах: навч. посіб. / М.М. Удянський, О. М. Данілін, Т. М. Ковалевська . Савченко О.В., Сафронов С.О., Отрош Ю.А., Рубан А.В., Хмиров І.М. ─ Х : НУЦЗУ, 2020 . ─ 60 с.

Підвищення кваліфікації

Неодноразово нагороджувався почесними грамотами голови ХОДА, грамотами  та дипломами ГУ МНС України в Харківській області та ГУ ДСНС України в Харківській області, Національного університету цивільного захисту України, неодноразово нагороджувався почесними відзнаками МВС, МНС та ДСНС України.

Міжнародна діяльність

Постійно приймаю участь у наукових міжнародних конференціях, зокрема:

Міжнародна науково-практична конференція «Problems of Emergency Situations» (НУЦЗУ, м. Харків, 20 травня 2020 року).

Міжнародна науково-практична конференція «Problems of Emergency Situations» (НУЦЗУ, м. Харків, 20 травня 2021 року).

Міжнародна науково-практична конференція «РЕФОРМУВАННЯ ПРОЦЕСІВ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В СФЕРІ ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ У ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОМУ ТА ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ» (МАКБЕЗ, м.Переяслав,11 червня 2021 року).

ORСID