Профорієнтаційна робота

25 квітня 2019 року слухачі магістратури управління факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України у Харківському санаторному навчально-виховному комплекса №1 Харківськоїобласної ради провели  показовий День цивільногозахисту. Магістри довели інформацію про порядок дій при виникненні надзвичайної ситуації та правила пожежної безпеки. Крім того, була проведена навчальна евакуація для вихованців закладу, у ході  якої необхідно дотримуватись певних правил поведінки. Учні уважно слухали про правила користування електроприладами та  вогнегасниками. Усім присутнім дуже сподобався данийзахід, отже, основна мета проведення Дня цивільного захисту досягнута та головні завдання виконані.

http://nuczu.edu.ua/ukr/nutszu/arkhiv-novyn/1380-slukhachi-magistraturi-upravlinnya-nutszu-proveli-pokazovij-den-tsivilnogo-zakhistu-u-kharkivskomu-sanatornomu-nvk-1-dlya-ditej-khvorikh-diabetom
 
 

24 квітня 2019 року у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбувся показовий День цивільного захисту. Активну участь у заході взяли слухачі магістратури управління Національного університету цивільного захисту України. Так, Анфілов Владислав, Ткаченко Ілля, Томілко Олексій поглибили знання ліцеїстів щодо правил пожежної безпеки у громадських місцях та побуті, користування вогнегасниками, поведінки під час евакуації. Також рятувальники допомогли провести евакуацію уявних постраждалих із небезпечної зони.

http://nuczu.edu.ua/ukr/nutszu/arkhiv-novyn/1363-slukhachi-magistraturi-upravlinnya-nutszu-vzyali-uchast-u-pokazovomu-dni-tsivilnogo-zakhistu-dlya-vikhovantsiv-litseyu-zaliznichnogo-transportu

23 жовтня 2018 року фахівці Національного університету цивільного захисту України разом зі слухачами магістратури управління на базі одного із підприємств ТОВ «Салтівський м’ясокомбінат» провели показові заняття з безпеки життєдіяльності для його співробітників. У ході занять рятувальники довели до відома присутніх інформацію про порядок дій при евакуації постраждалих внаслідок пожежі, правильне користування електромережами у громадських місцях та на робочому місці, розповіли й продемонстрували сучасні системи оповіщення. На практиці загасили умовну пожежу та навчили правилам використання первинних засобів пожежогасіння;
Наприкінці кожен бажаючий міг спробувати загасити умовну пожежу з вогнегасника або зі ствола «Б». Працівники підприємства були вдячні фахівцям НУЦЗ України за візит та корисну інформацію.
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 жовтня 2018 року заступник начальника кафедри наглядово-профілактичної Олександр Савченко та здобувачі вищої освіти магістратури управління відвідали школи Московського району міста Харкова № 25 та №139. Під час зустрічі з учнями молодших класів було проведено урок з правил пожежної безпеки. З учнями випускних класів було проведено профорієнтаційну роботу. Під час спілкування майбутнім випускникам довели інформацію про умови навчання у НУЦЗУ, продемонстрували презентаційний фільм про університет та запросили на День відкритих дверей, що відбудеться – 20 жовтня 2018 року.

 
 
 
 
 
20 квітня 2018 слухачі заочної форми навчання магістратури управління Національного університету цивільного захисту України у рамках показового Дня цивільного захисту провели навчально-тренінгові заняття з цивільного захисту та пожежної безпеки, провели евакуацію за сигналом «тривога» для школярів та учителів ЗОШ № 172 м. Харкова.

Показовий День цивільного захисту розпочався з теоретичної частини. Слухачі заочної форми магістратури управління Геоня Олександр та Пальчиковський Владислав ознайомили освітян із порядком дій при виникненні пожежі чи загоряння, зазначили, як повинні поводити себе люди аби не допустити пожежі та які на сьогодні функціонують технічні засоби, що допомагають виявити пожежу, сповістити про це громадян та забезпечити гасіння пожежі в автоматичному режимі. Керівництво навчального закладу виразило подяку за проведення даного заходу.

 

Магістри управління НУЦЗУ взяли участь у проведенні Дня цивільного захисту

19 квітня 2018 року слухачі магістратури Національного університету цивільного захисту України Андрій Мельниченко та Владислав Калюжний взяли участь у проведенні Дня цивільного захисту, який відбувся у Харківському санаторному навчально-виховному комплексі №1.
На начальному етапі офіцери уважно простежили за проведенням евакуації дітей з двох навчальних корпусів, перевіривши час кожного класу, а також визначили злагодженість школярів та відмінні дії персоналу навчального закладу. А потім слухачі розділилися на дві групи – одна спілкувалася з наймолодшими учнями, нагадуючи їм про елементарні правила поводження з вогнем, а інша – вже з більш дорослими, представляючи їм презентації та пояснюючи усі незрозумілі моменти. Представники університету були приємно вражені обізнаністю учнів молодших класів з питань пожежної безпеки – діти відповідали на всі питання правильно та дуже детально.
Адміністрація СНВК №1 висловила подяку слухачам магістратури за проведення навчально-тренінгових занять з безпеки життєдіяльності.

 

Магістри управління НУЦЗУ продовжують брати участь у проведенні Дня цивільного захисту у харківських школах
18 квітня 2018 року слухачі магістратури управління НУЦЗУ Сергій Степанов та Сергій Скляр взяли участь у проведенні Дня цивільного захисту, який був організований на базі Харківської загальноосвітньої школи №28.
У рамках проведення заходу слухачі ознайомили дітей з правилами поведінки при знаходженні вибухонебезпечних предметів, відпрацювали з учнями їхні дії та дії працівників навчального закладу за сигналом «Тривога».
За цікаву та повчальну роботу, що була проведена із школярами, керівництво навчального закладу висловило подяку магістрам університету.

 

Магістр управління НУЦЗУ провів заняття з безпеки життя для учнів харківської школи
13 квітня представник Національного університету цивільного захисту України в рамках Дня цивільного захисту провів навчальне заняття з безпеки життя для учнів 6-х класів Харківської загальноосвітньої школи I-III ступеню №111. Магістр управління Степанов Сергій розповів учням про дії при виникненні надзвичайних ситуацій, правила поведінки, щоб запобігти непередбачуваним ситуаціям. Також було проведено відпрацювання дій учнів та працівників навчального закладу за сигналом «Тривога».

 

8 вересня 2017 року викладач кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України Харламова Юлія разом зі слухачем магістратури управління Бохан Людмилою та курсантом 6-го курсу факультету цивільного захисту Семерхановою Елізою відвідали комунальний заклад Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 395 Харківської міської ради з метою проведення дня безпеки життєдіяльності для малюків. Вихованці садочка стали активними учасниками інтерактивного спілкування, метою якого було ознайомлення дітей із правилами пожежної безпеки у повсякденному житті. Дітлахи із задоволенням брали участь у різноманітних іграх на протипожежну тематику, які були спрямовані на закріплення у дітей таких знань та вмінь, як дзвінок до служби порятунку, збирання необхідних речей на випадок евакуації та розпізнавання небезпечних речей в побуті. Наприкінці заходу діткам запропонували дати відповіді на питання для закріплення навчального матеріалу. Малюки з легкістю відповіли, за що всі були заохочені.
 
 

 

2 та 5 червня 2017 року слухачі магістратури управління Національного університету цивільного захисту України завітали до інтерактивної «Країни професій і захоплень», що знаходиться у дитячому містечку «Франсільванія», яке розташоване на території ТРЦ «Французький Бульвар», щоб розповісти наймолодшим діткам про професію рятувальника. 
Сама «Франсільванія» складається з тематичних майданчиків, що представляють собою навчальний-ігровий простір, де діти знайомляться на майстер-класах з різноманітними професіями. В містечку є свій парламент, суд, радіо, також найважливіші служби (Служба порятунку, Поліція, лікарі тощо), які забезпечують його функціонування.
Рятувальники спілкувались із дошкільнятами в ігровій формі, даючи можливість кожному показати свої знання з пожежної безпеки. Для дітей було організовано різноманітні командні конкурси, серед яких - розгортання та згортання рукавів, вибір необхідних предметів для гасіння пожежі та конкурс малюнків. Також рятувальники не оминули увагою й батьків, які із задоволенням відповідали на цікаві запитання, згадуючи своє дитинство. 
Безпосередньо на пожежній локації дітям представили оперативне спорядження пожежних, детально розповівши про кожну його важливу деталь. А наприкінці з малечею провели майстер-клас з гасіння пожежі. Так, дітлахи стали безпосередніми учасниками гасіння імітованої пожежі у будинку, на яку вони прямували на маленьких радіокерованих пожежних автомобілях.
Адміністрація ТРЦ «Французький Бульвар» висловила щиру подяку представникам НУЦЗУ, зазначивши, що всім дітям дуже сподобалось спілкуватися із справжніми представниками Служби порятунку.

 

 

 

26 травня 2017 року слухачі магістратури управління факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України взяли участь у комплексному об’єктовому та протипожежному тренуванні, яке було організоване на базі Коледжу переробної та харчової промисловості.
Слухачі поспілкувались зі студентами на протипожежну тематику та нагадали їм про основні дії при виявлені вибухонебезпечних предметів та виникненні аварій з викидом хімічно небезпечних речовин. Також магістри розповіли вихованцям коледжу, як та за яких умов використовуються різноманітні засоби індивідуального та колективного захисту, на практиці показавши принципи дії деяких з них, а саме: захисного комбінезону, загального захисного комплекту та захисного легкого костюму Л-1. Додатково вони представили навчальні фільми про небезпечні вибухові знахідки та дії персоналу навчальних закладів при здійсненні евакуаційних заходів.

 

 

27 квітня 20017 року слухачі магістратури НУЦЗУ прийняли запрошення взяти участь у проведенні Дня цивільного захисту, який організовувався у Харківському санаторному навчально-виховному комплексі №1.
На начальному етапі офіцери уважно простежили за проведенням евакуації дітей з двох навчальних корпусів, перевіривши час кожного класу, а також визначили злагодженість школярів та відмінні дії персоналу навчального закладу. А потім слухачі розділилися на дві групи – одна спілкувалася з наймолодшими учнями, нагадуючи їм про елементарні правила поводження з вогнем, а інша – вже з більш дорослими, представляючи їм презентації та пояснюючи усі незрозумілі моменти. Представники університету були приємно вражені обізнаністю молодших класів з питань пожежної безпеки – діти відповідали на всі питання правильно та дуже детально, за що наприкінці бесіди отримали невеличкі розкраски на пожежну тематику.

 

 

21 квітня 2017 року доцент кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України старший лейтенант служби цивільного діяльності Ященко О.А. спільно зі слухачами магістратури управління навчального закладу у рамках проведення Дня цивільного захисту відвідали Харківський технічний ліцей №173 з метою проведення з учнями 10-11 класів уроку безпеки життєдіяльності. Фахівці НУЦЗУ докладно розповіли підліткам про радіаційний, хімічний та біологічний захисту населення, а також нагадали про необхідні дії у разі знаходження вибухонебезпечних предметів, з представленням повчального фільму.
Також у межах уроку офіцери провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з майбутніми абітурієнтами щодо навчання у Національному університеті цивільного захисту України і перспектив подальшої праці в органах та підрозділах ДСНС України.

 

 

14 квітня 2017 року слухачі магістратури управління Національного університету цивільного захисту України разом з курсантами кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки факультету цивільного захисту взяли участь у проведенні Дня цивільного захисту, який був організований на базі Харківської загальноосвітньої школи №5.
В рамках проведення заходу слухачі познайомили дітей з різноманітними засобами індивідуального захисту, пристроями для заміру радіації та загазованості повітря, продемонстрували роботу прибору для пошуку металевих об’єктів. Також вони дозволили приміряти на себе захисні костюми усім бажаючим, яких виявилось дуже багато.

 

 

13 квітня 2017 року слухачі магістратури управління Національного університету цивільного захисту України разом з курсантами кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки факультету цивільного захисту були залучені до проведення показового Дня цивільного захисту для директорів шкіл Новобоварського району, організованого на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №79.
Слухачі із задоволенням продемонстрували дорослим та дітям засоби індивідуального захисту шкіри та органів дихання, а також різноманітні прибори, які на даний час стоять на озброєнні служби порятунку, розповіли про ситуації, у разі яких використовуються кожним з них.

 


7 квітня 2017 року у Харківській гімназії № 172 відбувся День цивільної оборони, у якому, на чолі з капітаном служби цивільного захисту Харламовою Юлією, прийняли участь представники факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України (магістри управління, кафедра управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту, кафедра піротехнічної та спеціальної підготовки), а також курсів гірничої, рятувальної та спеціальної підготовки.
Для учнів було організовано масштабне дійство, у якому вони дізнались багато нового та цікавого про Державну службу України з надзвичайних ситуацій та роботу, яку вона виконує в межах своїх повноважень. Діти познайомились з такими напрямками діяльності ДСНС України, як піротехнічна служба, медицина катастроф, гірнича служба, хімічний та радіоактивний захист населення та територій. А для самих маленьких школярів були проведені інтерактивні ігри на знання правил пожежної безпеки та поводження з вибуховими предметами.

 

 

06 та 07 березня 2017 року у рамках проведення профорієнтаційної роботи представник магістратури управління Національного університету цивільного захисту України Бохан Л.О. відвідала навчальні заклади міста Житомира, а саме: Житомирську гуманітарну гімназію №1 та Житомирську загальноосвітню школу №14.
Під час зустрічі вона розповіла майбутнім абітурієнтам про свою практичну роботу, якою вона займалася до того, як вступила до лав Університету, а також поділилася своїми позитивними враженнями від навчального процесу, зробивши наголос на перевагах навчання саме в нашому навчальному закладі. Деякі юнаки виявили зацікавленість та з інтересом ознайомлювались із інформацією, яку їм надали, тому задавали питання, отримавши всю необхідну інформацію про умови вступу до Національного університету цивільного захисту України.

 

 

24 лютого 2017 року слухачі магістратури управління Національного університету цивільного захисту України продовжують плідну роботу щодо знайомства майбутніх абітурієнтів різних областей з університетом. Так, 23 лютого 2017 року Сергій Кравченко відвідав середню загальноосвітню школу №107 в своєму рідному місті – Дніпрі, щоб зустрітися з учнями 9-х,10-х та 11-х класів.
Під час спілкування з дітьми представник університету розповів про багаторічне становлення НУЦЗУ, як одного з провідних навчальних закладів нашої країни, а також представив цікавий фільм, що наглядно демонструє навчальні будні університету.
Декілька юнаків виявили дійсну зацікавленість, тому задавали відповідні запитання, отримавши всю необхідну інформацію про умови вступу до НУЦЗУ.

 

 

21 лютого 2017 року у рамках проведення профорієнтаційної роботи колишній випускник Криворізького військового ліцею з підвищеною військово-фізичною підготовкою Дніпропетровської обласної ради, а на сьогодні - слухач магістратури управління Кравченко С.С., відвідав рідну альма-матер, щоб зустрітися з учнями ліцею.
Під час зустрічі він розповів майбутнім абітурієнтам про багаторічні досягнення університету, а також зазначив переваги навчання в НУЦЗУ. Сімнадцять юнаків виявили зацікавленість, тому задавали відповідні запитання, отримавши всю необхідну та детальну інформацію про умови вступу до НУЦЗУ. Десять з них бачать своє майбутнє, обираючи професію рятувальника.

 

 

14 лютого  2017 року слухач магістратури управління Національного університету цивільного захисту України Олег Мельничук був присутнім на засіданні Колегії Управління ДСНС України у Кіровоградській області за підсумками оперативно-службової діяльності за 2016 рік. Одним із питань, що розглянуто на Колегії, було кадрове питання, у тому числі - забезпечення апарату та підпорядкованих підрозділів кваліфікованими співробітниками. В рамках зазначеного питання слухач магістратури Олег Мельничук провів профорієнтаційну роботу щодо залучення на навчання здобувачів вищої освіти освітньо-кваліфікаційних ступенів “бакалавр” і “магістр” в НУЦЗУ.
Також у рамках профорієнтаційної роботи Олег Мельничук відвідав Підвісненську та Іваногородську школи Кіровоградської області, в яких зустрівся з учнями 10-11 класів. Під час зустрічі школярів було проінформовано щодо спеціальностей, за якими готують майбутніх рятувальників у НУЦЗ України.

 

 

27 січня 2017 року у рамках проведення профорієнтаційної роботи слухачі магістратури управління Національного університету цивільного захисту України відвідали Роганську гімназію Харкова.
Вони зустрілися з учнями 11-го класу та розповіли про свою практичну роботу і закріплені напрями діяльності. А також провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо умов вступу та подальшого навчання у Національному університеті цивільного захисту України, перспектив подальшого працевлаштування в органах та підрозділах ДСНС України та інших суміжних зі службою організаціях.
Також цього дня молоді офіцери завітали до Роганського дитячого навчального закладу, де в дружній обстановці поспілкувалися з дітлахами про безпеку малят у побуті. В ігровій формі розпитували дітей на предмет їх обізнаності щодо правил пожежної безпеки. Діти уважно слухали гостей та із задоволенням відповідали на їх різноманітні запитання. Представники НУЦЗУ були приємно вражені відмінними знаннями маленьких співрозмовників.

 

 

21 жовтня 2016 року заступник начальника кафедри наглядово-профілактичної діяльності, підполковник служби цивільного захисту Савченко О.В. спільно зі слухачами магістратури управління Університету відвідали загальноосвітню середню школу №139 м. Харкова з метою проведення з учнями початкових класів уроку безпеки життєдіяльності, на якому вони в ігровій формі спілкувалися з дітьми щодо їхніх знань правил пожежної безпеки та безпечної поведінки у побуті або під час відпочинку. За відмінні знання, які приємно вразили представників університету, маленькі школярі отримали приємні подарунки.
Також слухачі магістратури зустрілися з учнями 10-11 класів, яким вони розповіли про свою практичну роботу і напрямки діяльності та провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо навчання у Національному університеті цивільного захисту України, перспектив подальшої праці в органах та підрозділах ДСНС України та інших організаціях.

 

 

25 квітня 2016 року  слухачі магістратури та доцент кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України Ященко О.А провели заняття для учнів Мереф'янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Харківської районної ради з теми «Надзвичайні ситуації. Порядок дії у разі їх загрози або виникнення”.
Під час зустрічі доцент кафедри старший лейтенант служби цивільного захисту Ященко О.А. та слухачі магістратури лейтенант служби цивільного захисту Живодьор М.М. і лейтенант служби цивільного захисту Пахомов В.В. ознайомили школярів із вибухонебезпечними предметами та правилами поведінки з ними. В рамках заходу діти та адміністрація відпрацювали дії щодо евакуації з навчального закладу, навчились правилам поведінки на випадок виникнення непередбачувано події чи ситуації.
Наприкінці зустрічі школярі подякували гостям та пообіцяли, що завжди дотримуватимуться правил безпечної поведінки та ніколи не допустять, щоб в їх будинку виникла пожежа або інші надзвичайні ситуації. В свою чергу, представники
Національного університету цивільного захисту України побажали школярам безпечного та безтурботного дитинства.
З учнями випускних класів проведено профорієнтаційну роботу, в ході якої доведено правила вступу до НУЦЗУ.

 

 

20 квітня  2016 року у рамках проведення Дня цивільного захисту на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 129 Харківської міської ради Харківської області начальник кафедри наглядово-профілактичної діяльності підполковник служби цивільного захисту Островерх Ольга разом зі слухачами магістратури Національного університету цивільного захисту України провели надзвичайний урок «Абетка рятувальників для школярів» з учнями 1-11 класів школи.
Такий захід сприяє пропаганді здорового способу життя, поглибленню та розширенню знань школярів у галузі безпеки життєдіяльності, престижу професії рятувальника.
Завдяки проведеній роботі, питання захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру отримали відгук у серцях учнів та викликали зацікавленість в отриманні освіти за спеціальностями університету.
Керівництво школи висловило подяку представникам університету за пізнавальні та змістовні заходи з безпеки життєдіяльності.


 


15 квітня  2016 року слухачі магістратури та доцент кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України провели заняття для учнів 8-10 класів Харківської школи № 65 з теми “ Надзвичайні ситуації. Порядок дії у разі їх загрози або винекнення”.
Під час зустрічі доцент кафедри старший лейтенант служби цивільного захисту Ященко О.А. та слухач магістратури лейтенант служби цивільного захисту Алейніков А.І. ознайомили школярів із вибухонебезпечними предметами та правилами поведінки з ними. Старший лейтенант служби цивільного захисту Смолянінов С.С. та лейтенант служби цивільного захисту Ревенко Р.Г. зосередили увагу на засобах захисту населення в зоні можливого радіаційного та хімічного забруднення. З учнями випускних класів проведено профорієнтаційну роботу, в ході якої доведено правила вступу до Національного університету цивільного захисту України.
Проведення подібних занять із школярами є дуже важливими, адже завдяки цьому можна навчити дітей основним правилам безпечної поведінки, а також на практиці закріпити необхідність щоденного дотримання правил безпеки.
Магістри впевнені, що діти запам’ятають побачене і почуте, а також зможуть правильно діяти при виникненні різного виду надзвичайних ситуацій.

 

 

12 квітня 2016 року слухачі магістратури Національного університету цивільного захисту України, за підтримки кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки факультету цивільного захисту, провели заняття для учнів 8-10 класів Харківської гімназії №152 з теми “Надзвичайні ситуації. Порядок дії у разі їх загрози або виникнення”.
Під час зустрічі школярам розповіли про причини та наслідки надзвичайних ситуацій різного характеру, ознайомили учнів з аварійно-рятувальним спорядженням, також залучали дітей до відпрацювань практичних дій в умовних критичних ситуаціях. Рятувальники зосередили увагу школярів на засобах захисту населення в зоні можливого радіаційного та хімічного забруднення.
Проведення подібних занять із школярами є дуже важливим, адже розширюються знання дітей основним правилам безпечної поведінки, а також практично закріплюється необхідність щоденного дотримання правил безпеки.
Магістри впевнені, що діти запам’ятають побачене і почуте, а також зможуть правильно діяти при виникненні різного виду надзвичайних ситуацій.

 

 

5 квітня  2016 року слухачі магістратури управління разом з науково-педагогічними працівниками кафедр піротехнічної та спеціальної підготовки і пожежної профілактики в населених пунктах Національного університету цивільного захисту України провели показові заняття у рамках Дня цивільного захисту в загальноосвітній середній школі №140 м. Харкова.
Старший викладач кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки факультету цивільного захисту підполковник служби цивільного захисту Євген Стецюк довів до відома директорів шкіл правила поводження при виявленні невідомих та вибухонебезпечних предметів. Ад'юнкт ад’юнктури, старший лейтенант служби цивільного захисту Василь Матухно разом із слухачами магістратури навчального закладу розповіли про небезпеку, яку несе вогонь, нагадали про правила поведінки та дії в найбільш поширених надзвичайних ситуаціях.
Проведення таких заходів сприяє всебічній пропаганді професії рятувальника, поглибленню знань з правил безпечної поведінки, залученню дітей та молоді до масово-роз'яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності.