Представники факультету цивільного захисту у практичному підрозділі ДСНС Черкащини.

З метою підвищення навичок професійної діяльності, здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітньо-професійними програмами «Цивільний захист» та «Управління у сфері цивільного захисту» разом з науково-педагогічними працівниками кафедри управління та організації діяльності у сфері цивільного захисту Олександром ЯЩЕНКО і Оленою ЛЯШЕВСЬКОЮ відвідали Черкаське районне управління Головного управління ДСНС України у Черкаській області та ознайомились з роботою відділу планування заходів цивільного захисту. Відділ реалізує заходи державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від НС з питань планування заходів радіаційного та хімічного захисту, проведення спеціальних об’єктових навчань (тренувань) з цивільного захисту на підприємствах, а також планування заходів цивільного захисту на мирний час та особливий період.

У ході заходу відвідано один із «Пунктів незламності» Черкащини. Державна служба України з надзвичайних ситуацій уже розгорнула по території нашої держави 1 072 «Пункти незламності», з яких: 755 стаціонарних пунктів на базі пожежно-рятувальних частин; 315 мобільних пунктів на базі наметів; два мобільні пункти на базі транспортних засобів. Усього з початку їхнього функціонування (з 18 листопада 2022 року) у цих пунктах було надано допомогу понад 198 тис. особам, з них в мобільних пунктах на базі наметів – понад 178 тис. особам. На випадок блекауту оператори зв'язку мають зарезервувати критичні точки мінімум на три доби. Незважаючи на відключення електроенергії, у таких пунктах передбачається наявність тепла, води, освітлення, мобільного зв’язку, інтернету, живлення для мобільних пристроїв, місця для відпочинку, аптечки, забезпечення для мам і дітей. Комплектування та функціонування «Пункти незламності» здійснюється з урахуванням наявного ресурсу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.