Кафедра НПД проводить практичні заняття на об’єкті підвищеної небезпеки

14 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри наглядово-профілактичної діяльності факультету цивільного захисту НУЦЗ України провели виїзні практичні заняття на території автозаправного комплексу «AMIC Energy» в місті Черкаси.

Практичні заняття на діючому об’єкті дозволили закріпити у здобувачів вищої освіти 4-го курсу навчальної групи ЦЗк-19-142 теоретичні знання з навчальної дисципліни «Техногенна безпека технологічних процесів». Майбутні фахівці детально ознайомились із технологічною схемою автомобільного заправного комплексу, порядком зберігання, транспортування та реалізації нафтопродуктів, порядком безпечної експлуатації зовнішніх установок, детально розглянули відповідність безпечної експлуатації газового модуля. Також перевірили відповідність вимогам з безпеки розташування резервуарів для нафтопродуктів, достатність та готовність до використання первинні засоби пожежогасіння. Перевірено відповідність розрахунків щодо визначення категорії приміщень та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою, перевірено готовність до використання системи автоматичні системи протипожежного захисту (системи автоматичної пожежної сигналізації і сповіщення про пожежу та порошкового пожежогасіння). Курсанти факультету цивільного захисту отримали практичні навички, що стануть у нагоді під час проходження ними навчальної практики, а отриманий досвід організаційно-практичних заходів досконало забезпечить проведення профілактичної роботи із запобігання надзвичайним ситуаціям.