03 грудня курсанти факультетів цивільного захисту та оперативно-рятувальних сил Національного університету цивільного захисту України провели навчально-тренінгові заняття з безпеки життєдіяльності для учнів харківської гімназії № 13. Захід відбувся у межах проєкту «Цивільний захист у кожний клас», ініційованого Департаментом цивільного захисту Харківської облдержадміністрації. Загалом, учасниками соціально-просвітницької акції стали понад 250 учнів середньої і старшої шкіл.
Курсанти поглибили знання школярів щодо алгоритму дій під час виявлення вибухонебезпечних і невідомих предметів та хімічно небезпечних речовин (ртуті, витоку аміаку, хлору), а також надання домедичної допомоги у разі виникнення подібних надзвичайних ситуацій.

 

З 1 по 20 листопада тривав навчальний курс з підготовки фахівців з гуманітарного розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів для піротехнічних підрозділів ДСНС України. Захід провели фахівці Данської групи у справах біженців/Данської групи з розмінування (DRC-DDG) на базі Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України. Викладач кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки Національного університету цивільного захисту України Дмитро Усачов отримав сертифікат про проходження курсу з ручного розмінування та очищення району бойових дій Данської ради у справах біженців.

23 листопада 2021 року згідно програми навчальної дисципліни «Інженерний захист населення та територій», із здобувачами вищої освіти факультету цивільного захисту навчальних груп ЦЗ-18-642, ЦЗс-18-143 було проведено виїзне практичне заняття на території Гончарівської греблі комунального підприємства «Комплекс з експлуатації об’єктів з водозниження і зливової каналізації».
Під час занять були закріплені знання щодо забезпеченням безпеки населення у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з руйнуванням гідротехнічної споруди напірного фронту. Були відпрацьовані питання стосовно причин виникнення, характеристики, та основні параметри повені, технології укріплення берегів, види берегозахисних споруд і заходів, вимоги до них. Теоретичні розрахунки наслідків повені та руйнування гідровузла було порівняно з реальними значеннями на об’єкті.

 

29 листопада 2021 року згідно програми навчальної дисципліни «Інженерний захист населення та територій», науково-педагогічні працівники кафедри наглядово-профілактичної діяльності факультету цивільного захисту провели виїзне практичне заняття із здобувачами вищої освіти факультету цивільного захисту навчальної групи ЦЗк-18-141 на території Гончарівської греблі комунального підприємства «Комплекс з експлуатації об’єктів з водозниження і зливової каналізації».

Під час занять були відпрацьовані питання стосовно причин виникнення, характеристики, та основні параметри підтоплення та затоплення території, технології укріплення берегів, види берегозахисних споруд і заходів, вимоги до них. Також було закріплені знання щодо забезпеченням безпеки населення у разі загрози руйнування гідротехнічної споруди напірного фронту. Теоретичні розрахунки наслідків прориву гідровузла було порівняно із відповідними розрахунками на реальному об’єкті.

 

 

28 жовтня 2021 року науково-педагогічні працівники кафедри наглядово-профілактичної діяльності факультету цивільного захисту НУЦЗ України провели на об’єкті підвищеної небезпеки (нафтобази ТОВ «ХНБ-РЕЗЕРВ», що розташована за адресою: м. Харків, вул. Єнакіївська, 3) виїзні практичні заняття для здобувачів вищої освіти 4-го курсу навчальної групи ЦЗк-18-141 навчальної дисципліни «Безпека потенційно небезпечних технологій та виробництв».
Теоретичні знання, які були отримані на лекціях, здобувачі вищої освіти закріпили практично. Майбутні фахівці детально ознайомились із технологічною схемою нафтобази, порядком отримання, зберігання та транспортування нафтопродуктів, порядком безпечної експлуатації зовнішніх установок підприємства. Закріпили свої знання щодо технічних характеристик матеріально-технічної бази. Детально розглянули будову резервуарів, насосної станції та лабораторії. Закріплено теоретичні знання щодо порядку проведення планових та позапланових перевірок об’єктів господарювання з високим ступенем ризику, оформлення матеріалів за результатами перевірок, визначення безпеки експлуатації установок потенційно-небезпечних об’єктів та об’єктів підвищенної небезпеки, застосування заходів реагування, розраховано достатність та порядок застосування первинних засобів пожежогасіння, розглянуто технічні можливості щодо захисту нафтобази системою блискавкозахисту.
Здобувачі вищої освіти отримали практичні навички, що стануть у нагоді під час проходження навчальної практики, підготовки кваліфікаційної роботи, а також для виконання функціональних обов'язків на майбутній практичній роботі.
Приділяючи особливу увагу практичним виїзним заняттям, здобувачі вищої освіти університету кваліфіковано готуються до практичної роботи в галузі організації та впровадження заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також цивільного захисту населення.